jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۰۶۳۷۲ ۲۶ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۷

کارشناسان امنیتی به کاربران فیس بوک هشدار داده اند یکی از برنامه های طراحی شده برای کاربران این سایت به منظور تغییر رنگ و ظاهر آن بدافزاری برای هک کردن رایانه ها و گوشی های هوشمند است.

برنامه تغییر رنگ فیس‌بوک یک بدافزار است

این بدافزار تاکنون بیش از ۱۰ هزار رایانه را در سراسر جهان آلوده کرده و این رقم در حال افزایش است. بعد از نصب این برنامه ادعا می شود کاربران می توانند رنگ پس زمینه پیش فرض فیس بوک یعنی آبی را به یکی از ۹ رنگ دیگر پیشنهادی تغییر دهند.

قبلا گفته شده بود که فیس بوک مشکلی که باعث تداوم فعالیت این بدافزار شده را برطرف کرده است؛ اما ظاهرا بدافزار یاد شده کماکان می تواند به فعالیت مخرب خود ادامه دهد.

بر اساس بررسی های شرکت امنیتی چینی چیتاموبایل، برنامه یاد شده پس از نصب می تواند کنترل حساب های کاربری افراد را در دست بگیرد. این بدافزار از دو روش برای فریب کاربران استفاده می کند. روش اول دعوت از کاربران برای مشاهده ویدیویی است که عملکرد این برنامه را نمایش می دهد. از این طریق در زمان اتصال هر کاربر به نمایه دوستانش اطلاعات مربوط به این بدافزار برای وب نیز ارسال می شود تا او نیز آلوده شود.

روش دوم در صورتی به کار می رود که کاربر حاضر به مشاهده ویدیو نشود. در این صورت از وی خواسته می‌شود یک نرم افزار پخش ویدیو را بر روی رایانه شخصی یا برنامه ای همراه برای رفع یک مشکل امنیتی قلابی را بر روی گوشی اندرویدش بارگذاری کند.

نسخه های قبلی این بدافزار از دوسال قبل تاکنون کاربران زیادی را در فضای مجازی آلوده کرده اند و کارشناسان امنیتی از کاربران فیس بوک خواسته اند از نصب برنامه های ثالث در زمان استفاده از این شبکه اجتماعی جدا خودداری کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر