jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۵۸۷۹ ۲۵ مرداد ۱۳۹۳  |  ۰۸:۲۷

نتایج به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد هر قدر شاخص توده بدنی بیشتر شود، خطر ابتلا به ۱۰ مورد از شایع‌ترین سرطان‌ها در افراد هم بیشتر می‌شود.

جام جم سرا: محققان انگلیسی برآورد کرده‌اند که بیش از ۱۲ هزار مورد از مبتلایان به ۱۰ نوع سرطان به دلیل اضافه وزن یا چاقی با این بیماری درگیر می‌شوند.


به گزارش جام جم سرا، در تحقیقی که روی حدود پنج میلیون نفر در انگلیس انجام گرفت، محققان احتمال ابتلا به ۲۲ نوع سرطان را در این افراد بررسی کردند و متوجه شدند بالا بودن سطح شاخص توده بدنی با خطر ابتلا به برخی انواع سرطان‌ها ارتباط دارد. به گفته آن‌ها، افزایش پنج کیلوگرمی در شاخص توده بدنی با خطر ابتلا به سرطان‌هایی از قبیل رحم، کلیه، کیسه صفرا، پستان و روده بزرگ مرتبط است.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، دکتر «کریشنان باسکاران» محقق ارشد این مطالعه گفت: در حال حاضر فرآیند ابتلای افراد به اضافه وزن و چاقی در انگلیس و سرتاسر جهان به سرعت رو به افزایش است و در صورت تداوم این روند با تعداد بیشتری از مبتلایان به انواع سرطان روبرو خواهیم بود. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر