jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۶۹۵۲ ۲۷ اسفند ۱۳۸۰  |  ۱۵:۵۲

سینما آنقدر جذاب هست که بشود درباره اش بارها و بارها برنامه ساخت این پدیده قرن بیستم به چنان شاخصه تعیین کننده ای رسیده که نقش آن در سطوح مختلف اجتماعی قابل لمس است

در حال حاضر سینما در کشور امریکا به سبب مصون ماندن از عوارض دو جنگ جهانی،، از قدرت اقتصادی بیشتری برخوردار شده و از این رو بیشترین نمود را در ابعاد مختلف فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی در این کشور داشته است.سینمای سیاسی 3 نگاهی دارد به فیلمهای سیاسی که آشکارا اهداف سیاسی را تعقیب می کنند و در لایه های مختلف شنیداری و دیداری آنها، پیام های سیاسی مشخصی گنجانده شده اند. اگرچه گاه در قالب فیلمی سرگرم کننده و حتی کمدی ارائه می شوند. هدف این برنامه آشنایی مخاطبان بویژه جوانان و نوجوانان با این گونه فیلمهاست که می تواند ضمن بازگویی گوشه هایی از تاریخ معاصر جهان و تحولات مهم سیاسی ، اهداف و انگیزه های سازندگان آنها را کم و بیش نمایان سازد. سینمای سیاسی 3 ، با ترکیبی از آیتم نریشن و تصویر، نمایش قسمتی از فیلم ، بحثهای کارشناسی در14 قسمت 30 دقیقه ای در تعطیلات نوروزی ، تعدادی از شاخص ترین فیلمهای سیاسی جهان بویژه محصولات هالیوود را بررسی می کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر