jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۸۵۹۶۸ ۲۹ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۹

حدود ۳۰ سال از زندگی مشترکم می‌گذرد. همسرم بسیار خوب است، ولی درک و فهمش خیلی کم است. از کارهایش خسته شده‌ام و دیگر واقعاً نمی‌دانم باید چه کار کنم.

جام جم سرا: درک و فهم در بیشتر مواقع به هوش و آی کیوی افراد برمی گردد. یعنی این که شخص با توجه به موقعیت هایی که برایش پیش می آید، چگونه در برخورد با مسائل روزمره با استفاده از هوش و تجربه هایش در موقعیت های خاص واکنش نشان می دهد.
معمولاً در بیشتر مواقع، واکنش افراد برای تصمیم گیری بهتر در حل مسائلی که به درک و فهم آن ها برمی گردد قابل آموزش و یادگیری است اما این آموزش ها نباید به صورت مستقیم باشد چون طرف مقابل به دلیل احساس توهین به شخصیتش، موضع گیری خواهد کرد؛ به طور مثال گفتن جملاتی مانند این که «تو نمی فهمی و بهتر است همیشه بر اساس حرف های من عمل کنی»، هیچ تأثیری روی همسرتان برای تغییر رفتارهایش نخواهد داشت. بنابراین بهتر است برای راهنمایی همسرتان، چنین آموزش هایی را به صورت غیرمستقیم به او بدهید. البته با توجه به این که سوال شما کلی است و مشخص نیست که شما بر اساس چه معیارهایی می گویید فهم همسرتان کم است، ذکر این نکته ضروری است که هر یک از ما بسته به تجربه و آموخته های قبلی مان درباره رفتارهای اطرافیان از جمله همسرمان قضاوت می کنیم؛ به عنوان مثال، فردی که همسرش از لحاظ فرهنگی با او اختلاف دارد، اختلاف آن ها می تواند در نوع معاشرت ها، رفت و آمدها و حتی پوشش خودش را نشان دهد. طبیعی است که در بعضی مواقع، رفتارهای متفاوتی از افراد سر بزند. فردی که از همسرش می خواهد که طبق نظر او با دیگران رفتار کند و همسرش آن کار را انجام نمی دهد، نمی تواند همسرش را دارای درک و شعور پایین بداند.(حسین محرابی، کارشناس و مشاوره خانواده/خراسان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر