jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۷۱۶۸۲ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۱:۲۷

سرمربی پرتغالی تیم ملی با ذهنیات خاص خویش و رویکردی که از جام جهانی و حریفان دارد ، بازیکنان مورد نظر خود را انتخاب کرده و ساده انگارانه خواهد بود اگر چنین فرض کنیم که او براساس سلیقه و خوش آمدن و نیامدن، کسی را انتخاب کرده است.

به نظر کروش احترام بگذاریم

کارلوس کروش سرمربی تیم ملی فوتبال 28 بازیکن مورد نظرش را برای حضور در جام جهانی در این مرحله اعلام کرده که البته از این فهرست پنج بازیکن دیگر نیز خط خواهند خورد تا 23 نفر نهایی مسافر برزیل 2014 شوند. طی 24 ساعت گذشته این بحث مطرح بوده که چرا فلان بازیکن نیست و بهمان بازیکن نامش در ترکیب تیم هست. هر چند همه این بحث ها طبیعی است و همیشه نیز در بزنگاه مسابقه‌های مهم این بحث بالا گرفته که چرا فلان بازیکن در فهرست نهایی تیم ملی قرار نگرفته ، اما باید گفت که در این شرایط باید به نظر کارلوس کرش احترام گذاشت .

سرمربی پرتغالی تیم ملی با ذهنیات خاص خویش و رویکردی که از جام جهانی و حریفان دارد ، بازیکنان مورد نظر خود را انتخاب کرده و ساده انگارانه خواهد بود اگر چنین فرض کنیم که او براساس سلیقه و خوش آمدن و نیامدن، کسی را انتخاب کرده است.

بی‌شک اگر چنین تصوری شود ، باید در اعتبار حرفه‌ای کرش شک کرد که چنین نیست و باید قبول کرد اگر به جای کرش نیز الان مربی دیگری در راس تیم ملی قرار داشت ، ممکن بود در فهرست تیم ملی نام‌های دیگری حضور می‌داشتند و بعضی ها جای خود را به نفرات دیگری می دادند.

آنچه مسلم است کرش با رویکرد به حریفان تیم ملی در برزیل و نقاط قوت و ضعف هر بازیکن در دفاع ، خط میانی ، حمله و حتی چارچوب دروازه ، 23 بازیکن نهایی خود را برای حضور در آوردگاه مهم جام جهانی انتخاب می کند . با تمام احترامی که برای بازیکنانی چون علی کریمی و مهدی رحمتی قائل هستیم ، باید بگوییم که خودشان نیز از قبل می‌دانستند در تیم مورد نظر کرش و تفکرات تاکتیکی او جایی نخواهند داشت. بنابراین در این مقطع دامن زدن به این مباحث که چرا کریمی نیست و مثلا بیت‌آشور هست دردی را دوا نمی‌کند و به‌عنوان یک ایرانی که طرفدار تیم ملی کشورش و نتیجه‌گیری آبرومندآن در جام جهانی است باید کمک کنیم تا هر چه بیشتر انرژی های مثبت به روح و کالبد تیم ملی تزریق شود .

خوشبختانه یا متاسفانه امروز آنچه در مطبوعات و فضای رسانه‌ای ایران مطرح می شود بی‌کم و کاست به کارلوس کروش منتقل می شود و او از ریز نظرها نیز با خبر و مطلع است . بنابراین چه خوب خواهد بود که به جای مطرح کردن مباحث منفی در این مقطع، برای تیم ملی و اعضایش آرزوهای خوب و مثبت کنیم. به هر حال قرار نیست در نظرات کارلوس کروش تغییرات چندانی صورت گیرد. او انتخاب‌های خود را انجام داده و یقینا از هم اینک نیز می داند که چه بازیکنانی را با خود به برزیل خواهد برد. پس باید با اتحاد و همدلی ، موجودیت فعلی تیم ملی را تقویت کنیم تا این تیم در مصاف با تیم‌هایی که همه نیز باور داریم روی کاغذ از ما بهترند ، بهترین عملکرد را داشته باشند .

حجت‌اله اکبرآبادی / دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
سلیقه كه ندارد نشان داده كه برایش مهم نیست چه میشود پولش را میخواهد
۰
۰
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
به كسی باید احترام گذاشت كه لایق احترام باشد!
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
نمی دانم چرا بعضی ها بند كردند به بیت آشور . اتفاقا در چند بازی كه انجام داده نشان داده كه بازیكن سریع و خوش فكری است و فوتبال را تاكتیكی بازی می كند . اما درایران مثل اینكه همه عادت دارند اول مقداری توپ را نوازش كنند وبعد پاس بدهند . واین ملاك خوب وبد بودن بازیكن قرار گرفته .
۰
۰
قاسم اهوازی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۹
سلام
واقعآبرای نویسنده متاسفم یعنی چه باید به نظر كروش احترام گذاشت ولی به شعور میلیونهه نفر نباید احترام گذاشت دیروز مصاحبه ایشان را خواندم گفته بودند دلیل كنار گذاشتن رحمتی به این دلیل است كه میخوام به كسانی كه سه بازی اخر كمك كردن به جام جهانی بریم اولویت دادند .من یه سوال دارم تیم ملی فقط با این سه بازی به جام جهانی رفته یعنی قبلش رحمتی تا این مرحله زحمت نكشیده فقط رحمان احمدی زحمت كشیده، گیرم زحمت نكشیده لابد دروازبهنهای ذخیره زحمت كشیدن یا همین دانیال داوری چند بازی تیم راهمرای كرده چند بار التماسش كردن تا اومد ان هم موقه ای تیم داشت میرف جام جهانی اون هم برای منافع خودش اومد اگه میدونست تیم شانس رفتن به جام جهانی نداشت عمرآ نمیومد یاهمین صادقیان مگه پدیده لیگ نیس یا به نظر شما تیم قهرمان لیگ فقط سه بازیكن انتخاب بشه همین سروش رفیعی یا جماعتی یا..... نیان ولی سوگلی هایی مثل خان زاده یا پولادی یا بیگ زاده صادقی بیت اشور ...بابا این اقا بعد ازجام جهانی میره پشت سرش رونگاه نمیكنه بعد مامیمونیم ونسل سوخته امثال رحمتی صادقیان وچندین بازیكن دیگه واقعا شرمندم كه این همه طرفدارچشم رنگیه هستین.
۰
۰
قاسم اهوازی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۹
ممنون از انتقاد پذیریتان
۰
۰
سرویس ورزشی - یادداشت بیشتر