jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۴۳۸۶ ۲۱ دی ۱۳۹۲  |  ۱۱:۱۶

به گفته یک کار‌شناس تغذیه صرف چای در مقاطع زمانی نامناسب احتمال بروز کم‌خونی را افزایش می‌دهد.

داوود علیمردانی افزود: با توجه به اینکه میزان کم‌خونی در جامعه مخصوصاً در زنان و کودکان، بالاست، مصرف چای در زمان‌های نامناسب موجب بروز کمخونی بیشتر می‌شود.
به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ترکیبات موجود در چای باعث بلوکه شدن ۹۰ درصد آهن موجود غذای خورده شده می‌شود. بنابراین نباید بلافاصله بعد از خوردن غذا چای نوشید اگرچه می‌توان آن را به صورت کمرنگ و برای تأمین بعضی از ریزمغذی‌ها و میزانی از آب مورد نیاز بدن در فاصله‌ای مناسب بین دو وعده غذایی نوشید.
وی توصیه کرد: بهتر است به جای مصرف بیش از اندازه‌ قند و شکر همراه چای نیز که یکی از عوامل بروز چاقی است از میوه‌های خشک نظیر توت و انجیر خشک، کشمش، خرما و.... استفاده کرد چون اینجایگزین‌های قند علاوه بر اینکه میزان کالری کمتری را نسبت به قند‌های ساده وارد بدن می‌کنند تأمین کننده بعضی از ریزمغذی‌های مورد نیاز بدن نیز هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر