jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۳۰۵۲ ۱۷ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۴

یک پزشک متخصص اعصاب و روان با تاکید بر اینکه اهمیت سلامت روانی همانند توجه به سلامت جسم، نقشی ضروری در زندگی دارد گفت: متاسفانه مردم به دلیل ترس از شرایط جامعه، رفتن نزد مشاور یا روانپزشک را قبیح می‌دانند که در این خصوص به فرهنگسازی فراوان برای از بین بردن این قبح نیاز داریم.

به گزارش جام جم سرا، دکتر «آزاده شمسی» با بیان اینکه در چند سال اخیر توجه مردم به سلامت روان بیشتر شده است، گفت: اگرچه توجه مردم به سلامت روان تدریجا بیشتر می‌شود ولی باید بدانیم این توجه باید از دوران کودکی آغاز شود.
به نوشته خبرگزاری آریا، وی با تاکید بر اینکه شرکت در کلاس‌های آموزشی در بحث سلامت روان بسیار تاثیرگذار است، افزود: مردم باید بدانند که مشاوره باید توسط یک فرد ماهر و باتجربه انجام شود چرا که مشاوره‌های غیراصولی منجر به بروز مشکلات بسیار می‌شود.
دکتر شمسی با اشاره به تاثیر مثبت حفظ و افزایش روابط بین فردی و اجتماعی در سلامت روان گفت: بهره‌مندی از آموزش مهارت‌های زندگی، برقراری ارتباط، داشتن مهارت مقابله با استرس و فراهم آوردن محیطی امن و سرشار از آرامش به تامین بهداشت و سلامت روان کمک می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر