jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۱۳۶۱۲ ۱۶ آبان ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۳

پزشکان تماشای طولانی مدت تلویزیون را با خوردن غذاهای «چاق» کننده توسط کودکان دارای اضافه وزن برابر می‌دانند و به والدین در این خصوص هشدار می‌دهند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از زیست آنلاین- بر اساس جدید‌ترین یافته‌های علم پزشکی، کودکانی که دارای اضافه وزن هستند باید زمان کمتری را صرف دیدن تلویزیون در روز نمایند.
پدر و مادرهای کودکان چاق باید آن‌ها را تشویق به انجام فعالیت‌های فیزیکی به عوض نشستن و تماشای تلویزیون نمایند. بررسی‌ها نشان می‌دهند: والدین باید تعداد ساعات محدودی را برای بازی با رایانه و یا تماشای تلویزیون توسط کودکان خود در نظر بگیرند و در کنار آن کودکان خود را تشویق به انجام فعالیت‌های ورزشی گروهی نمایند تا کودک آن‌ها کالری بیشتری بسوزاند. اضافه وزن کودک در سنین پایین سبب ابتلا به بسیاری از بیماری‌های قلبی -عروقی و نارسایی‌های کلیوی در سال‌های بزرگسالی می‌شود.
پزشکان توصیه می‌کنند والدین از طریق فعالیت‌های تشویقی و حمایتی کودکان خود را به انجام فعالیت‌های فیزیکی سوق دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر