jamejamsara
سرا آشپزی کد خبر: ۵۷۱۵۰۷ ۲۶ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۳۹

هیچ می‌دانستید با همین کیکهای بسته بندی که در مغازه‌ها و سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسد می‌توان کیک دیگری تهیه کرد که باب طبع بچه‌ها و خودتان باشد؟ پس دست به کار شوید.

مواد لازم:
کیک آماده: ۱ عدد
خامه: ۲۵۰ میلی لیتر
شکلات: به مقدار لازم
اسمارتیز: به مقدار لازم
پودر ژله: ۱ بسته
آب جوش: ۱ لیوان

طرز تهیه:

کیک را با دست خوب خرد کنید سپس خامه صبحانه را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کمی یکدست شود. اسمارتیز و شکلات را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد در تمام قسمت‌ها پخش شود سپس کف یک ظرف یا قالب را نایلون انداخته مواد کیک را در آن بریزید و فشرده کنید رویش را بپوشانید و حداقل نیم ساعت بزارید خوب سفت شود. سپس از یخچال خارج کنید نایلون را از آن جدا کرده بقیه خامه صبحانه را به آرامی روی کیک بمالید و ده دقیقه‌ای در یخچال بگذارید تا سرد شود. سپس با برش‌های مربع نیم سانت تا یک سانتی متر ژله سفت آن را تزیین کنید.
 
طرز تهیه ژله:

یک بسته پودر ژله به رنگ دلخواه را با یک لیوان اب جوش حل کنید و در یک ظرف مستطیل که کف آن را چرب کرده‌اید به عمق ۳ تا ۵ میلیم‌تر ژله را بریزید در یخچال قراردهید پس از سفت شدن از بخچال خارج کنید و با چاقو به اندازه نیم سانتی متر برش بزنید.
خامه را به اندازه‌ای بریزید که کیک کمی حالت خمیری به خود بگیرد.
هر چه ضخامت ژله نازک‌تر باشد بهتر روی کیک قرارمی گیرد. ضخامت زیاد سبب سنگینی ژله می‌شود و از روی خامه لیز می‌خورد. نکته
اگر دوست داشته باشید می‌توانید شکلات ذوب شده به کیک اضافه کنید تا کیک شکلاتی درست کنید. می‌توانید گردوی خرد شده هم به آن اضافه کنید.

 >> کوکری آی آر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر