jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۴۲۴۵۱ ۲۴ مرداد ۱۳۸۶  |  ۲۲:۴۵

فیلم تلویزیونی «بام تا بام » عصر روز جمعه از شبکه یک سیما پخش می شود.به گزارش خبرنگار ما، تصویربرداری این فیلم حدود 2ماه پیش به پایان رسیده و در این مدت

، محمدمهدی گورنگی برایش موسیقی می سازد و علیرضا فرساد، مونتاژ و صداگذاری کار را انجام داده است.
فیلم موضوعی اجتماعی دارد و پرداختنش به زندگی ساده و بی آلایش آدمهای عادی به باورپذیری اش کمک کرده است.
این تله فیلم ، داستان جوان کبوتربازی به اسم غلام را روایت می کند که به مرور دل در گرو عشق دختر دایی اش می بندد و حاضر است برای رسیدن به او، هر کاری انجام دهد؛ اما دوستان جاهل و ناباب پایش را به سرقت باز می کنند.
از طرف دیگر، مادرش هم به شیوه معمول کبوتربازها با او شرط (یا گرو) می بندد که اگر کبوترها را رها کند و کاری کند که آنها برنگردند، دختر دایی اش را برایش خواستگاری کند. برای همین غلام تصمیم می گیرد آنها را جلد پشت بام یک امامزاده کند و در این مسیر با متولی امامزاده آشنا می شود...
نقش غلام جوان و جاهل را عمار تفتی بازی می کند و ثریا قاسمی در نقش بی بی اش ظاهر شده است.
مش رحیم (علی نصیریان ) متولی امامزاده است و حسین خانی بیگ و میترا تبریزی به عنوان دایی و زن دایی ، همان کسانی هستند که غلام باید رضایتشان را جلب کند تا بتواند با دخترشان نرگس (با بازی الهه حسینی ) ازدواج کند. میرطاهر مظلومی را در نقش یک لات کفترباز خواهید دید و حمید شکوهی ، علی رجایی و یوسف اسکندری به بقیه شخصیت ها جان داده اند.به گفته مهدی تربتی فرد، تهیه کننده «بام تابام »، تصویربرداری کار طی 20جلسه در خرداد انجام شده و همه سکانس ها در لوکیشن های مختلفی در شهرستان کاشان ضبط شده اند.
بازار سنتی کاشان و پشت بام هایش ، محله پشت مشهد از لوکیشن های اصلی کار بوده اند و بقعه شاهزاده ابراهیم که بخشهایی از فیلم «هامون» داریوش مهرجویی هم در آن کار شده بود همان امامزاده ای است که غلام در آن متحول می شود و مسیر زندگی اش تغییر می کند. حدود 60درصد صحنه ها هم در شب می گذرد.
نویسنده فیلمنامه «بام تا بام » که پنجمین کار تلویزیونی مجید تربتی فرد در مقام کارگردان به حساب می آید، حسین رجایی دوست است و مدیریت تصویربرداری کار را حسین ناظریان به عهده داشته است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

شاید بزرگترین چالشی که کشورهای اروپایی همیشه پس از جنگ جهانی دوم انتظارش را داشتند مشکلات امنیتی، سیاسی و نهایتا اقتصادی-اجتماعی بود.

سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر