jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۴۶۰۳۶ ۱۰ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۳:۴۵

ای بی ام سیستم هوش مصنوعی جدیدی را ابداع کرده که با استفاده از آن می‌توان پیشرفت بیماری هانتینگتون را پیش بینی کرد.

پیش بینی بیماری هانتینگتون با هوش مصنوعی

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، این سیستم یک مدل هوش مصنوعی است که پیش بینی می‌کند بیماران چه زمانی به بیماری هانتینگتون مبتلا می‌شوند و چه زمانی علائم بیماری مذکور در آنها هویدا خواهد شد.

سیستم مذکور با بهره گیری از اسکن‌های ام آر آی مغز انسان اطلاعات و دانش خود را افزایش می‌دهد و درخواهد یافت عملکرد سیستم‌های شناختی مغز در گذر زمان دچار چه مشکلاتی خواهد شد.

بیماری هانتینگتون در اثر یک جهش ژنتیکی خاص رخ می‌دهد. این بیماری افراد ۳۰ تا ۵۰ ساله را درگیر می‌کند و تشخیص زودهنگام آن معمولاً با دشواری زیاد رخ می‌دهد. نتیجه وقوع این بیماری از بین رفتن برخی سلول‌های عصبی مغز است که توان حرکتی بیمار را کاهش داده یا به طور کامل از بین می‌برد.

محققان امیدوارند که در آینده و با پیشرفت بیشتر این سیستم هوش مصنوعی بتوان تنها از یک اسکن ام آر آی مغز برای پیش بینی زمان ابتلای افراد به بیماری هانتینگتون استفاده کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر