jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۴۳۸۱۹ ۱۱ دی ۱۳۹۸  |  ۱۳:۵۲

پزشکان آمریکایی در بررسی‌های خود به نقش ویتامین D در پیشگیری از عفونت‌ها پی بردند.

نقش ویتامین D در مقابله با عفونت‌ها

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، پزشکان با بیان اینکه به مدل جدیدی برای مطالعه نقش ویتامین D در پیشگیری از عفونت‌ها دست پیدا کرده‌اند، اظهار داشتند: آزمایشات انجام شده بر اساس این مدل‌ها نشان می‌دهد ویتامین D می‌تواند به طور چشمگیری تعداد باکتری‌های بیماری‌زا در زخم‌های پوستی را کاهش دهد.

پزشکان آمریکایی با اشاره به اینکه این تحقیق می‌تواند نشان دهنده ویژگی ویتامین D در پیشگیری از عفونت باشد، تاکید کردند: این مطالعه حائز اهمیت است زیرا روش جدیدی را برای بررسی مکانیزم‌هایی ارائه می‌کند که ویتامین D از طریق آن پپتید ضد میکروبی در بدن را تنظیم می‌نماید.

ویتامین D محلول در چربی است و در مواد غذایی محدودی وجود دارد که جذب کلسیم در روده را افزایش می‌دهد و برای رشد استخوان‌ها ضروری است. همچنین با قرار گرفتن در معرض نور خورشید این ویتامین در بدن تولید می‌شود که برای رشد سلول‌ها و کاهش التهاب حائز اهمیت است.

در این بررسی نقش گونه زیست فعال ویتامین D در افزایش تولید پپتید ضد میکروبی کاتلیسیدین (CAMP) مورد ارزیابی قرار گرفت. پپتید ترکیب متشکل از دو یا چند آمینو اسید است و CAMP از سلول‌های ایمنی و سلول‌هایی تولید می‌شود که مانعی برای مقابله با عفونت فراهم می‌سازند.

پزشکان آمریکایی در بررسی‌های خود مشاهده کردند موش‌های دارای ژن CAMP انسانی در برابر عفونت‌های روده مقاومت بیشتری دارند و عفونت‌های پوستی آن‌ها با گونه زیست فعال این ویتامین قابل درمان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر