jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۴۳۱۴۲ ۰۲ دی ۱۳۹۸  |  ۱۵:۳۶

سازمان هواشناسی از احتمال وارد شدن خسارت به تاسیسات در شمال کشور بر اثر وزش باد گرم شدید یا خیلی شدید خبر داد.

اطلاعیه هواشناسی درباره تبعات وزش باد گرم شدید در شمال کشور

به گزارش جام جم آنلاین از سازمان هواشناسی، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی امروز (۲ دی ماه) در سواحل دریای خزر افزایش دما و در استان‌های اردبیل و گیلان وزش باد گرم جنوبی شدید یا خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت تا پنجشنبه (۵ دی ماه) ادامه دارد و ممکن است خساراتی را به تأسیسات و زیرساخت‌ها وارد کند. لذا اتخاذ تمهیدات لازم جهت استحکام سازه‌های موقتی و به حداقل رساندن خسارات به تأسیسات و ابنیه توصیه می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور در بعدازظهر چهارشنبه (۴ دی ماه) آمده است: در این روز بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، نیمه غربی کردستان، نیمه غربی کرمانشاه و در روز پنجشنبه (۵ دی ماه) بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ایلام و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

در جمعه (۶ دی ماه) بارش باران و برف و وزش باد شدید موقتی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال ایلام و نیمه شمالی خوزستان رخ می‌دهد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی وزش باد شدید، لغزندگی جاده‌ها، مه آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی پیش‌بینی و احتیاط در تردد جاده‌ای به‌ویژه در جاده‌های مواصلاتی خارج از شهر و پرهیز از صعود به ارتفاعات توصیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: