jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۲۳۶۵۴۷ ۲۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۸:۵۰

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین اعلام کرد:

سفر خانوادگی معاون اول به عراق به مجلس کشیده شد +عکس

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شبهات پیرامون سفر خانوادگی جهانگیری به عتبات را با حساسیت پیگیری خواهیم کرد.

سفر خانوادگی معاون اول به عراق به مجلس کشیده شد +عکس

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که عضو کمیته نظارت بر سفرهای خارجی دولت و مجلس نیز هست در گفت و گو با جام جم آنلاین، پیرامون شبهات استفاده از امکانات دولتی و هواپیمای اختصاصی دولتی سفر خانوادگی اخیر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به عتبات در ایام اربعین که تصاویر آن منتشر شده توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: کمیته ای با عنوان نظارت بر سفرهای خارجی نمایندگان مجلس و همچنین کمیته ای با عنوان نظارت بر سفرهای خارجی مسئولین دولتی وجود دارد که بنده عضو هر دو کمیته هستم. کمیته بررسی سفرهای خارجی دولتی ها اعضای آن از وزارت خارجه، وزارت اطلاعات، دفتر ریاست جمهوری و دو تن از نمایندگان مجلس که با رای نمایندگان در صحن علنی خانه ملت انتخاب می شوند، تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه با تشکیل کمیته بررسی سفرهای خارجی بخش عمده ای از سفرهای غیرضرور حذف شده و برخی سفرها نیز از تعداد روزهایش کاسته شده است و این کمیته به شکل جدی و با حساسیت نسبت به سفرهای خارجی مسئولین نظارت می کند و این حساسیت با توجه به مشکلات اقتصادی امروز که مردم و کشور با آن روبرو هستند دوچندان شده است.

ذوالنور ادامه داد: در این کمیته سفرهای شخص رئیس جمهور، معاونین و وزرا مورد بررسی قرار نمی گیرد و ازین رده به پایین سفرهای خارجی زیر ذره بین می رود. اما این مهم سبب نمی شود که سفر اخیر آقای جهانگیری به اتفاق خانواده و شبهه استفاده از هواپیمای اختصاصی دولتی به همراه داشته از سوی بنده و دیگر نمایندگان دلسوز مورد ارزیابی قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: با اینکه سفر آقای جهانگیری خارج از حدود نظارت کمیته است اما بنده و دیگر نمایندگان برای تنویر افکارعمومی و شفاف سازی پیرامون این مهم با حساسیت این موضوع را پیگیری و بررسی خواهیم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر