jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۳۶۵۱۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۵:۰۰

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت فردی خبر داد که از طریق کانال تلگرامی هواداران «بنز»، ۲۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود!

کلاهبرداری میلیاردی در کانال تلگرامی هواداران «بنز»

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سرهنگ جهانگیر تقی‌پور با اعلام خبر کلاهبردار میلیاردی درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ابتدای مهر ماه امسال تعدادی از شهروندان با مراجعه به مراجع انتظامی و قضایی از فردی به جرم کلاهبرداری و فروش مال‌غیر شکایت کردند و پرونده‌های تشکیل شده در شعبه 10 بازپرسی ناحیه پنج تهران برای دستگیری متهم در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند فرد یاد شده با استفاده از کانال تلگرامی هواداران بنز، کسب و کار خود را تبلیغ می‌کرده و به بهانه خرید قطعات خودروهای بنز و B.M.W از کشورهای حوزه خلیج‌فارس و گرجستان، بالغ بر 200 میلیارد ریال از آنها دریافت کرده و در مواردی حتی خودروهای امانی مالباختگان را فروخته است.

این مقام انتظامی افزود: در بررسی‌های پلیسی مشخص شد که متهم از محل کارش گریخته و به این ترتیب محل کسب با دستور قضایی پلمب شد.

وی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را در شهر پرند شناسایی و پس از مراقبتهای ویژه پلیسی، وی را با دستور قضایی در روز 12 آبان ماه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره چهارم پلیس آگاهی منتقل کنند.

تقی‌پور با بیان اینکه متهم پرونده 38 ساله، دیپلمه و متأهل است، گفت: وی در تحقیقات اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد، متهم سابقه‌دار بوده و تاکنون دو مرتبه به زندان رفته و به همین دلیل با نام جعلی به بهانه خرید و فروش خودرو و قطعات یدکی از مالباختگان کلاهبرداری می‌کرده است.

تقی‌پور ادامه داد: در دادخواست یکی از شکات آمده متهم متعهد شده بود در قبال دریافت مبلغ قابل توجهی از وی، یک دستگاه خودرو 206 به مالباخته تحویل دهد اما از لحظه واریز وجه، متهم فراری شده و پاسخگوی تلفنها نبوده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری را 200 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، متذکر شد: تاکنون 15 مالباخته، متهم را شناسایی کرده‌اند و متهم با دستور قضایی برای تکمیل تحقیقات و شناسایی سایر مالباختگان در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: