jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۳۰۱۴۱ ۰۳ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۵:۲۳

متهم را شناسایی کنید

سرقت به شیوه بیهوشی +عکس

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فرد جوانی خبر داد که با بهانه «مرا تا مسیری برسانید» با تعارف کردن مواد خوراکی به راننده‌ها آنها را بیهوش و اموالشان را سرقت می کرد.

سرقت به شیوه بیهوشی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرهنگ کارآگاه خیرالله دولت خواه رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فرد جوانی خبر داد که با بهانه «مرا تا مسیری برسانید» با تعارف کردن مواد خوراکی به راننده ها آنها را بیهوش و اموالشان را سرقت می کرد.

سرهنگ دولت خواه در توضیح خبر گفت: در ساعت ۲۴ مورخه ۱۷ تیرماه امسال مردی ۶۰ ساله طی تماس با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ از به سرقت رفتن اموالش به ارزش ۱۵ میلیون تومان توسط جوانی۳۰ ساله به کلانتری ۱۵۰ تهرانسر اعلام شکایت کرد.

پرونده با موضوع سرقت به عنف به شیوه بیهوشی به جهت رسیدگی تخصصی حسب دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ امور جنایی تهران، در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۰ روز حادثه از چهاردانگه با خودروی سواری خودم به سمت سه راه آذری در حال حرکت بودم که در محدوده پاسگاه نعمت آباد جوانی حدوداً ۳۰ ساله جلوی مسیر مرا گرفته و اظهار داشت: مادرم در درمانگاهی واقع در سه راه آذری بستری می باشد و با خواهش و تمنا خواست که او را به آنجا برسانم.

پس از گذشت چند دقیقه در طول مسیر وی اقدام به تعارف بیسکویت به من کرد و من هم یکی از بیسکویت ها را برداشتم و خوردم. بعداز چند دقیقه احساس سنگینی کردم و بیهوش شدم و دیگر چیزی نفهمیدم.

مالباخته در ادامه گفت : حدوداً ساعت ۱۲ بود که متوجه شدم در کنار خیابانی در تهرانسر هستم، با بررسی بیشتر فهمیدم وی سارق بوده و اقدام به سرقت اموالم از قبیل (کارت های عابر بانک، وجه نقد، گوشی تلفن همراه ) به ارزش ۱۵ میلیون تومان نموده است.»

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در ادامه گفت: کارآگاهان به دنبال اظهارات شاکی دستگیری سارق جوان را در دستور کار خود قرار دادند، با انجام اقدامات پلیسی و پایش های اطلاعاتی موفق به شناسایی هویت سارق به نام «حمید» ۳۳ ساله ساکن محدوده خیابان خاوران شدند.

با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری حمید صادر شد و در تاریخ ۲۸ شهریور ماه طی یک عملیات غافلگیرانه وی در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه پنجم منتقل شد.

متهم با مواجهه حضوری با مالباخته، ضمن قبول سرقت از وی، به ۵ فقره سرقت به عنف به شیوه بیهوشی معترف شد و اظهار داشت: بدین شیوه تاکنون بالغ بر ۶۰ میلیون تومان از مالباختگان سرقت و اموال مسروقه شامل (موبایل، ساعت ... ) را در محدوده مولوی به افراد عبوری به قیمت نازل فروخته و پول حاصله را به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر، صرف خرید مواد مخدر شیشه نموده است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و اعتراف صریح به سرقت، متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ دولت خواه در پایان با اشاره به اینکه، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است از شهروندانی که بدین شیوه مورد سرقت قرار گرفته اند خواست در صورت شناسایی متهم به عنوان سارق خود، جهت تشکیل پرونده مقدماتی می توانند به پایگاه پنجم پلیس آگاهی واقع در بزرگراه یادگار امام (ره) خیابان زنجان شمالی مراجعه و یا با شماره تلفن ۶۳۹۵۷۷۷۴ تماس حاصل نمایند.

وی همچنین به شهروندان توصیه نمود از اعتماد به افراد غریبه و قبول مواد خوراکی و نوشیدنی از کسانی که مدت زمان کوتاهی از آشنایی شما با آنها می گذرد و شناختی از وی ندارید خودداری نمایید و به ابراز صمیمت بی مقدمه و سریع غریبه هایی که در طول روز در مواجهه با آنان قرار می‌گیرید شک نموده و با احتیاط و تردید برخورد کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: