jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۳۹۸ ۰۵ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۶:۴۵

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به رونمایی از خودروهای سیار ثبت تخلف معاینه فنی و تست کنار جاده‌ای گفت: این خودروها با گشت‌زنی مستمر در معابر پایتخت، میزان آلایندگی خودروهای سنگین را اندازه‌گیری می‌کنند.

خودروهای سیار ثبت تخلف معاینه فنی رونمایی شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه رونمایی از خودروهای ثبت تخلف معاینه فنی گفت: موضوع سلامت شهروندان در کلانشهر تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا از این ۲ خودرو امروز رونمایی می‌شود.

وی ادامه داد: بیشتر خودروها به‌ویژه خودروهای سنگین ممکن است بعد از اخذ معاینه فنی، شرایط متعادل خود را ازدست‌داده و موجب ایجاد مشکلات آلایندگی شوند که در این خصوص خودروی جدید تست کنار جاده‌ای امروز رونمایی شد.

به گفته سردار مهماندار، این خودرو با کمک ستاد معاینه فنی و شهرداری تجهیز شده و با گشت‌زنی مستمر در معابر پایتخت، میزان آلایندگی خودروهای سنگین را اندازه‌گیری می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر میزان آلایندگی خودرو بیش‌ازحد مجاز باشد برگه معاینه فنی ابطال و به راننده ۱۰ روز فرصت داده می‌شود که نسبت به اخذ معاینه فنی مجدد اقدام کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص خودرو ثبت تخلف معاینه فنی سیار نیز گفت: این خودرو نیز با گشت‌زنی در معابر به کنترل معاینه فنی وسایل نقلیه پرداخته و شماره پلاک مربوط را با سامانه سیمفا چک کرده و در صورت نداشتن برگه سلامت، اقدام به جریمه خودرو مذکور می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس جامعه - یادداشت بیشتر
سرویس جامعه - گفتگو بیشتر
سرویس جامعه - پیشنهاد سردبیر بیشتر