jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۲۲۲۷۹ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۳:۰۰

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعمال فشارها بر شورای نگهبان در خصوص بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود یا خیر؟ گفت: ملاک ما در بررسی صلاحیت‌ها قانون است و تحت فشار قرار نخواهیم گرفت.

شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها تحت فشار قرار نمی‌گیرد / واکنش به تحریم آیت‌ الله جنتی توسط آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: در نشست اخیر هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، شاخصها برای اعضای هیات‌های نظارت استانی و شهرستانی تعیین شد.

وی با بیان اینکه گزارش کل انتخابات از روند اقدامات انجام شده نیز مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: تعرفه هایی که از وزارت کشور ارسال شد، بررسی و برای انتخابات سال جاری به تصویب رسید.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود افراد حقوقدان منتخب در شورای نگهبان تندرو هستند، گفت: آنطور که گفته می‌شد اینها سیاسی هستند، اما دیدیم بالاترین رای را توسط نمایندگان در مجلس آوردند.

کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره تحریم آیت الله جنتی، بیان کرد: این یاوه گویی های ترامپ و دولتش را هیچ کدام جدی نمی گیریم. دیدیم در تحریم ها هم همبستگی خوبی بین دولت و مردم ایجاد شد که نشان از پاسخی بر ناکارآمدی دولت آمریکا دارد و در همه عرصه ها پاسخ واحد و کوبنده ای به این مواضع خواهیم داشت.

سخنگوی شورای نگهبان درباره بحث احراز صلاحیت‌ها و بحث مذاکره با اصلاح‌طلبان که در رسانه‌ها مطرح شده تاکید کرد: ملاک شورای نگهبان قانون خواهد بود و با اصلاح طلبان در خصوص صلاحیت‌ها بحث نکردیم.

وی ادامه داد: آنهایی که از وضعیت خود نگرانی ندارند قانون هم برای آنها مانعی ایجاد نخواهد کرد و سیاست شورای نگهبان هم همین خواهد بود.

وی در عین حال گفت: در شورای نگهبان به روی همه باز است و فارغ از هر جناح گروهی، از هر کسی حرفی برای گفتن دارد استقبال می‌کنیم.

کدخدایی در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه آیا از سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در بررسی صلاحیت‌ ها استفاده خواهد شد یا خیر، گفت: چهار مرجعی که در قانون آمده روشن است اما منع نشده که از مراجع دیگر استفاده نشود و شورا می‌تواند از آنها استفاده کند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعمال فشارها بر این شورا در خصوص بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود یا خیر؟ گفت: ملاک ما در بررسی صلاحیت‌ها قانون است و تحت فشار قرار نخواهیم گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که اسناد و مدارکی مبنی بر تخلفات کاندیداهای محلس منتشر شده است پاسخ شورای نگهبان در خصوص رد صلاحیت این افراد چیست، گفت: قطعا اگر این اسناد و مدارک صحت این تخلفات را احراز کند در بررسی صلاحیت‌ها تاثیر خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر