jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۱۱۷۴۴ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۰

منتقدان سیاست‌های دولت فرانسه در ادامه اقدامات اعتراضی خود، امروز شنبه هم تظاهرات خود را آغاز کردند.

اعتراضات مردم فرانسه سی و یک هفته‌ای شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، معترضان به سیاست‌های دولت فرانسه موسوم به جلیقه زردها امروز پانزدهم ماه ژوئن (25 خرداد) در ادامه اعتراض‌ها به سیاست‌های «امانوئل مکرون» رئیس‌جمهور کشورشان در سی‌و یکمین هفته متوالی تظاهرات اعتراضی را آغاز کرده‌اند.

مردم فرانسه در خیابان‌های پاریس و دیگر شهرهای این کشور امروز هم با در دست داشتن پرچم فرانسه، بر خشم خود از برنامه‌های اصلاحات اقتصادی تاکید دارند.

مخالفان برنامه‌های اقتصادی مکرون از نوامبر سال گذشته و پس از اینکه دولت وی اعلام کرد که مالیات بر سوخت را افزایش می‌دهد، هر هفته در پاریس و شهرهای مختلف این کشور تظاهرات می‌کنند. اگر چه در ادامه اعتراض‌های مردمی، دولت فرانسه وعده اصلاحات داد اما معترضان همچنان با ادامه تظاهرات‌ها بر ناخرسندی خود از شرایط موجود تاکید دارند.

این تظاهرات‌ها همواره کم‌و بیش با مواردی از خشونت همراه بوده است و استقرار شمار بالای نیروهای پلیس و توسل به خشونت با استفاده از ابزارهایی مانند سلاح فلش‌بال که به زخمی و نقص عضو شماری منتهی شد، از دیگر مواردی بود که آتش خشم معترضان را شعله‌ور کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس بین الملل - یادداشت بیشتر
ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

شاید بزرگترین چالشی که کشورهای اروپایی همیشه پس از جنگ جهانی دوم انتظارش را داشتند مشکلات امنیتی، سیاسی و نهایتا اقتصادی-اجتماعی بود.

سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر