jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۲۰۴۶۵۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۸:۱۶

چند تن از سران عشایر و شیوخ استان نینوا و همچنین گروهی از فرماندهان مقاومت این منطقه در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران بر تقویت همکاری ها با کشورمان تاکید کردند.

تاکید سران عشایر و مقاومت موصل عراق بر تقویت همکاری با ایران

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، چند تن از سران عشایر و شیوخ و نمایندگان اهل سنت، شبک و ترکمان و دیگر شخصیت های موصل مرکز استان نینوای عراق روز گذشته با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با ایرج مسجدی، سفیر ایران در این کشور دیدار و گفت و گو کردند.

سران عشایر در این دیدار با عرض تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گزارشی از وضعیت اهالی موصل در دوره پس از پایان جنگ با داعش ارائه کردند.

آنها در این دیدار با اشاره به اهمیت روند بازسازی مناطق آزاد شده از دست گروهک تکفیری تروریستی داعش از شرکت های ایرانی خواستند در این روند حضور فعال داشته باشند.

در این دیدار همچنین «حنین القدو» نماینده پارلمان عراق و مسئول عملیات تیپ 30 الحشد الشعبی و تعداد دیگری از فرماندهان مستقر در دشت نینوا نیز حضور داشتند.

گفتگو در خصوص مناسبات دو کشور در زمینه اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی و توسعه حضور شرکت های ایرانی در استان نینوا و مشارکت فعال در روند بازسازی این منطقه از دیگر محورهای گفت و گو شخصیت های عراقی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد بود.

مسجدی سفیر ایران در بغداد نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از پیشرفت های سیاسی و امنیتی عراق، بر تداوم حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت دوست و برادر در دوره بازسازی همچون دوره جنگ با تروریسم تاکید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر