jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۴۴۰۲ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۹:۰۰

سرپرست وزارت دفاع آمریکا نسبت به متوقف شدن هواپیماهای جنگنده اف ۳۵ در ترکیه هشدار داده است.

ضرب الاجل آمریکا به ترکیه درباره خریداری سامانه اس ۴۰۰

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، آمریکا بارها از ترکیه به خاطر تصمیم مبنی بر خریداری سامانه های موشکی اس 400 انتقاد کرده است و بر این باور است که سامانه های اس 400 می تواند تهدیدی علیه سخت افزارهای نظامی ناتو باشد. آمریکا همچنین تهدید کرده است که تحریم هایی را علیه آنکارا اعمال خواهد کرد.

بر اساس این گزارش پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در جمع خبرنگاران تهدید کرد که ایالات متحده پشتیبانی خود از ادامه تولید جنگنده های اف 35 در ترکیه را متوقف خواهد کرد اگر آنکارا به برنامه خود برای خریداری سامانه موشکی اس 400 از روسیه ادامه دهد.

وی وعده داده است که درباره این مساله با مقام های ارشد شرکت لاکهید مارتین صحبت خواهد کرد تا آنها را برای متوقف کردن همکاری با ترکیه درباره تولید جنگنده اف 35 متقاعد کند.

این در شرایطی است که اعضای کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را اعلام کرده اند که بر اساس آن فروش جنگنده های اف 35 به ترکیه متوقف خواهد شد، به شرطی که آنکارا بخواهد سامانه های موشکی اس 400 را از روسیه خریداری کند.

جان گارامندی نماینده دموکرات عضو این کمیته تاکید کرد: فعالیت اس 400 در کنار جنگنده های اف 35 می تواند به ضرر فناوری حساس جنگنده های آمریکایی باشد و بر توانایی نظامی و دفاعی ناتو تاثیر منفی بگذارد و تهدیدی جدی علیه امنیت و دفاع مشترک کشورهای عضو ناتو به شمار رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس بین الملل - یادداشت بیشتر
ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

شاید بزرگترین چالشی که کشورهای اروپایی همیشه پس از جنگ جهانی دوم انتظارش را داشتند مشکلات امنیتی، سیاسی و نهایتا اقتصادی-اجتماعی بود.

سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر