jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۸۹۷۲۷ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۳:۴۲

عملکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حفظ و حراست از اقتدار کشور در برنامه بحث روز بررسی شد.

بررسی راهبرد آفندی ارتش در گفتگو با رادیو ایران

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رادیو ایران، امیر سرتیپ علی جهانشاهی، معاون هماهنگی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه بحث روز گروه سیاسی رادیو ایران در پاسخ به این سوال مجری که چرا رزمایش اقتدار 97 در اصفهان را بزرگترین رزمایش ارتش نامیده شد؟ گفت: این رزمایش در بیش از 500 کیلومتر مربع و با حضور 10 یگان و 12 هزار نیروی زمینی پایور وظیفه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اجرا شد.

وی در خصوص علت دیگر قدرت رزمایش 97 ادامه داد: از لحاظ ادوات زرهی و توپخانه بیش از 500 دستگاه و ادوات توپخانه ای در این رزمایش شرکت کردند و از لحاظ خودروهای فوق سنگین بی سابقه بود تحرکی که ما در این رزمایش نشان دادیم تحرک ناوگان ترابری فوق سنگین نیروی زمینی قدرت جابجایی مکانیزه و یگان های زرهی را نشان داد.

امیر جهانشاهی با اشاره به اینکه نخستین و اصلی ترین هدف ما در این رزمایش تحقق تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقاء تحرک، کارآمدی و پاسخ به نیاز عملیاتی روز است افزود: این سه خواسته در حکمی که در آن امیر حیدری را به فرماندهی نیروی زمینی ارتش منصوب کردند، خواسته شده است.

وی با بیان اینکه ارزیابی اقتدار و نمایش تهاجمی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هدف دیگر ما در برگزاری این رزمایش بود تصریح کرد: خیلی از رزمایش های ما به صورت پدافندی و تدافعی انجام میشد اما بر اساس تهدیداتی که احساس شد در همین راستا در ساختار نیروی زمینی تغییرات جدیدی داشتیم.

معاون هماهنگی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ارزیابی سامانه فرماندهی و کنترل یگان های شرکت کننده تصریح کرد: در این رزمایش یگان های مختلفی داشتیم و تاکتیک های مختلفی اجرا کردیم که بسیار مناسب انجام شد.

وی افزود: ارزیابی قدرت تحرک ناوگان ترابری فوق سنگین نیروی زمینی که برخی از یگان ها بیش از 1000 کیلومتر تا محل رزمایش فاصله داشتند که کمتر از 72 ساعت در محل همایش مستقر شدند.

امیر جهانشاهی ادامه داد: ارزیابی انجام عملیات مشترک هوابرد بدون تمرین در منطقه هدف بدون هیچ گونه هماهنگی اجرا شد و ما توانستیم به بالای 90 درصد از اهدافمان دست پیدا کنیم این رزمایش در جهت امنیت مردم کشورمان بوده است.

دکتر بابلی رییس اداره بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه برنامه بحث روز رادیو ایران در پاسخ به این سوال که در حوزه بهداشت و درمان چه وضعیتی داریم؟ تصریح کرد: نیروی زمینی ارتش در طول 40 سال اخیر قدم های زیادی در ززمینه بهداشت و درمان برداشته است ارتش جمهوری اسلامی یک پایگاه مردمی است و همان طور که مشاهده شد در دوران دفاع مقدس تمام مجروحین را مداوا کرده و این درمان همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه توانایی های ما با توجه به نوع رزم ها تغییر پیدا کرده است، افزود: ما در این رزمایش از سامانه ای بهره برداری کردیم که توانستیم توسط آن سامانه های بیمارستان های مختلف را آنلاین داشته باشیم و به صورت برخط مشاوره های تخصصی دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر