jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۷۹۵۴۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۴:۲۰

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مالخری حرفه‌ ای خبر داد که در بازرسی از چندین انبار بزرگ متعلق به وی بیش از ۷ میلیارد تومان انواع اموال مسروقه کشف شد.

مالخر میلیاردر دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی در گفتگو با میزان با اشاره به اینکه متهم فردی حدودا ۵۰ ساله است که دارای چندین فقره محکومیت کیفری به اتهام خرید و فروش اموال سرقتی و همچنین دارای پرونده مفتوح در دادسرای ناحیه ۳۴ است و با قرار وثیقه آزاد بوده، اظهارداشت: در چهاردهم آذرماه سال جاری در بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهم همچنان در زمینه خرید و فروش اموال سرقتی فعالیت دارد از این رو حدود دو هفته متهم و انبار‌های وی تحت نظر قرار گرفتند. با قطعی شدن خرید و فروش اموال سرقتی توسط این متهم سابقه دار با اخذ دستور قضایی شعبه ۵ بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در یک عملیات غافلگیرانه، متهم دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر هر گونه خرید و فروش اموال سرقتی و نگهداری اینگونه اموال مسروقه بود، افزود: از شش مخفیگاه مالخر در خیابان قزوین (ساختمانی دو طبقه با یک طبقه زیر زمین پز ار اموال سرقتی)، هلال احمر، سعادت آباد، خاوران، حکیمیه و تهران پارس مقادیر زیادی اموال مسروقه از قبیل: ۲۵۰ طاقه پارچه و چرم، کتاب‌های خطی نفیس و قدیمی، البسه، دریل، سنگ فرز، چادر‌های مسافرتی، لب تاپ، دوربین فیلمبرداری، موتور برق، جاروبرقی، سرویس‌های آشپزخانه به ارزش تقریبی حدود هفت میلیاردتومان کشف شد.

سرهنگ میرزکی با اشاره به اینکه متهم در برخی از انبار‌های محل نگهداری اموال مسروقه خود از دوربین‌های مداربسته برای رصد محیط پیرامونی خود استفاده می‌کرد، گفت: متهم در اعترافات خود اعلام داشت که اموال سرقتی را با علم به اینکه سرقتی هستند از ۲۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان از سارقان خریداری کرده است.

وی با اشاره به اینکه مالخر از نظر مالی در رفاه کامل است و دارای چندین منزل ویلایی در مناطق مختلف شهر تهران است، افزود: مالخر در اعترافات خود مدعی است که از حدود ۵ سال پیش در این حوزه فعالیت داشته است.

این مقام مسئول با تاکید بر هوشیاری و قاطعیت پلیس در برخورد با سارقان و مالخرانی که با اقدام مجرمانه خود امنیت و آرامش روانی مردم را به مخاطره می‌اندازند، تاکید کرد: لازم است همشهریان عزیز ضمن رعایت اصول لازم برای جلوگیری از وقوع سرقت مثل نگهداری طلاجات و اموال قیمیتی در صندوق‌های امانات، سپردن منزل به افراد مطمئن، از اموال قیمتی و با ارزش خود عکسبرداری و یا شماره سریال اموال خود را ثبت و نگهداری نمایند تا در صورت وقوع سرقت و کشف اموال مسروقه راحت‌تر و سریع‌تر بتوانند اموال خود را تحویل بگیرند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: