jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۱۷۸۸۸۷ ۱۳ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۲:۲۶

حدود یک هفته پیش در شهر لاهه کشور هلند تعدادی از پرندگان به صورت همزمان در یک پارک این شهر به صورت مرده یافت شدند. تعداد این پرندگان مرده به 297 تا رسید، اما خبر این اتفاق سربسته باقی ماند، زیرا ظاهرا عوامل این حادثه علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن آن نداشتند.

تست شبکه 5G جان پرندگان را در هلند گرفت

به گزارش جام جم آنلاین، اما قضیه از این قرار است که این پرندگان به دلیل آزمایش شبکه نسل پنجم (5G) در نزدیکی یک ایستگاه قطار در این شهر جان خود را از دست داده اند. شاهدان در این منطقه می‌گویند اردک‌ها کاملا غیرمنتظره سرشان را زیر آب کرده‌اند تا شاید از شر تشعشعات امواج در امان بمانند.

نکته جالب این است که در بدن این پرندگان مرده هیچگونه علامتی از ویروس یا بیماری مشاهده نشده است.

همچنین با بررسی خون لاشه‌ پرندگان معلوم شده که هیچ‌کدام‌شان مسموم نشد‌ه‌اند. برخی معتقدند از آنجایی که امواج مایکروویو با ولتاژ پایین، نمی‌تواند باعث پخته‌ شدن موجود زنده شود، در نتیجه آسیبی نیز بر موجودات زنده وارد نمی‌کند البته چنین استدلال منطقی ناقص است. اثرات بیولوژیکی امواج مایکروویو بسیار بالا است و می‌تواند تاثیرات مخربی بر موجودات زنده داشته باشد.

به نظر می‌رسد هنوز شبکه 5G امنیت و ایمنی کامل را ندارد و مردم با این حادثه سعی می‌کنند این هشدار را بدهند تا شرکت‌ها حواس‌شان را جمع کنند.

رامین فتوت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر