jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۱۳۴۵۳۹ ۲۶ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۷:۰۰

گفت و گوی جام جم آنلاین با سپند امیرسلیمانی در سالمرگ عارف لرستانی

هرجا پاچه خواری می بینم یاد عارف می افتم / هملتِ عارف را کارگردانی می کنم

26 فروردین سال گذشته را اهالی هنر هرگز فراموش نمی کنند، روزی که در عین ناباوری قلب عارف لرستانی بازیگر محبوب سینما و تلویزیون ایران ایستاد.

هرجا پاچه خواری می بینم یاد عارف می افتم / هملتِ عارف را کارگردانی می کنم

به گزارش جام جم آنلاین، در سالمرگ درگذشت عارف لرستانی به سراغ دوست نزدیک و همراه همیشگی اش سپند امیرسلیمانی رفتیم، آن هم درست در زمانی که او از مجلس یادبود خانوادگی و دوستانه ای بازمی گشت که برای عارف گرفته بودند.

امیرسلیمانی با بیان این که در این جمع دوستانه و خانوداگی نمایشنامه ای که مرحوم لرستانی بر اساس هملت شکسپیر نوشته بود رونمایی شد به جام جم انلاین گفت: امروز یک رونمایی داشتیم، از طرحی که عارف بر اساس هملت نوشته بود و با توجه به لطفی که همسر و خانواده ایشان به من داشتند قرار شد این طرح را من به عنوان کارگردان روی صحنه ببرم.

این بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: متن عارف تمام نشده بود و در واقع یک طرحو ایده بود که الیته جزئیاتی هم داشت که برایش مهم بود، بر همین اساس الهه زارع نژاد و سعید پرسا آن را نوشته و کامل کردند و من هم قرار است به عنوان کارگردان این نمایشنامه را اجرا کنم که شاید دلیل انتخاب من هم این باشد که زمان زیادی را با عارف می گذراندم و با ذهنیاتش آشنایی دارم و از با آنچه در ذهن اوبود بیگانه نیستم و از طرفی این اولین تجربه من می تواند باشد که برایم بسیار ارزشمند است.

سپند امیر سلیمانی در پایان و در پاسخ به این پرسش که چه چیزی در یک سال گذشته بیشتر شما را به یاد فقدان عارف لرستانی می انداخت هم پاسخ متفاوتی داد، او گفت: هرجایی پاچه خواری می بینم یاد عارف لرستانی می افتم که چقدر این کار را انجام نمی داد و اذیت می شد.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید

گفت و گو :سینا علی محمدی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
سیمای متفاوت نوروز

سیمای متفاوت نوروز

نوروز امسال، یك نوروز متفاوت برای رسانه ملی بود، نوروزی كه باید با شرایط كرونا برنامه‌های سیما طراحی می‌شد تا بتوانیم با شعار در خانه می‌مانیم مردم را به بهترین شكل سرگرم و به داشته‌های آنها اضافه كنیم.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر