jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۳۲۵۷۰ ۱۷ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۸:۵۷

شبکه خبری «سی ان ان» در گزارشی به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ در گفتگوی تلفنی با یکی از حکام عرب خلیج فارس به او هشدار داده در صورت خروج آمریکا از منطقه آن ها دو هفته هم نمی توانند در جایگاهی که هستند، باقی بمانند.

ترامپ خطاب به حکام عرب: بدون ما دو هفته هم دوام نمی آورید!

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، سی ان ان اعلام کرد در دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و تیم امنیتی ملی این کشور که در خصوص خروج نیروهای این کشور از سوریه انجام شد، رئیس جمهوری آمریکا خواستار پایان ماموریت نیروهای آمریکایی علیه داعش در خاک سوریه طی 6 ماه شده است.

بنابر این گزارش دونالد ترامپ در خصوص حجم هزینه های مالی که بر آمریکا در منطقه تحمیل شده ابراز ناخرسندی کرده است.

ترامپ در این نشست در خصوص این که چرا سایر کشورهای منطقه به ویژه کشورهای ثروتمند خلیج فارس کمک مالی نمی کنند، سوال کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا در این نشست و نیز در دیگر گفت وگوهای شخصی خود با مقامات به کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی و امارات به دلیل عدم ارائه منابع کافی برای مبارزه با داعش در سوریه حمله کرده و گفته است: حکام ثروتمند این کشورها در صورت خروج آمریکا از منطقه مجبور خواهند شد تا با هواپیماهای شخصی و زندگی مجلل خود خداحافظی کنند.

بنابر گزارش سی ان ان به نقل از منابع آگاه، دونالد ترامپ افزوده است: بدون ما شما دو هفته هم نمی توانید در جایگاهی هستید باقی بمانید و آن وقت باید (به جای هواپیماهای شخصی خود) با هواپیماهای عادی پرواز کنید.

سی ان ان افزوده است: در نشست رئیس جمهوری آمریکا و تیم امنیت ملی این کشور، دونالد ترامپ ابراز خوشبینی کرده که کشورهای حاشیه خلیج فارس پول بیشتری به منظور موفقیت تلاش ها برای برقراری ثبات در سوریه پرداخت کنند.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی چهار میلیارد دلار برای این کار هزینه خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا پیش تر بر بازگشت نیروهای نظامی کشورش از سوریه تاکید کرده و گفته بود که ریاض در صورت تمایل به ادامه حضور نیروهای آمریکا در سوریه، باید هزینه آن را بپردازد.

وی اولویت نخست واشنگتن را در سوریه، خلاصی از شر داعش دانسته و مدعی شده که ایالات متحده به موفقیت های نظامی زیادی علیه داعش دست یافته است. این کشور اکنون حدود دو هزار نظامی در سوریه مستقر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس بین الملل - یادداشت بیشتر
سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر