jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۲۹۴۴۱ ۲۲ اسفند ۱۳۹۶  |  ۱۱:۱۵

رئیس‌ مجلس خبرگان گفت: جناب آقای رئیس‌جمهور، انقلاب ما نباید به دست نااهلان بیفتد.

جناب آقای رئیس‌جمهور نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، آیت‌الله احمد جنتی صبح امروز (سه شنبه 22 اسفند) در اجلاسیه چهارم دور پنجم مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از درگذشت آیت الله شاه آبادی گفت: برادر بزرگوار آقای شاه آبادی همسنگر امام بودند و در دوران عمر خود بسیار خوب عمل کردند و مورد احترام بودند و در حوزه‌های علمی و صحنه سیاسی الحمدالله با عزت زندگی کرد و امیدواریم مشمول عنایات خداوند باشد.

به گفته رئیس مجلس خبرگان رهبری، مسائل امروز کشور مسائل بسیار مهمی است و در درجه اول باید ببینیم در 40سال گذشته چه گذشته و در چه حالی هستیم و در چه آینده‌ای می‌خواهیم باشیم.

وی افزود: دستاورد بسیار زیاد غیر قابل شمارشی که در این چهل سال داشتیم را باید دقت و توجه کرد و به دیگران هم اعلام کنیم. تمامی رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید در این قضیه فعال باشند.

آیت‌الله جنتی همچنین با اشاره به مسئله حجاب گفت: حجاب، عفت و شرافت زن است و باید این‌ها را حفظ کرد. عده‌ای به هر دلیلی می‌خواهند این مایه عفت و شرافت را خدشه دار کنند و این امر دارد بیشتر می‌شود، حرکت‌های زشتی که زن‌ها حجاب خود را برمی‌دارند غافل از اینکه این شرافت، عفت و کرامت است که به باد می‌دهند. جلوی این ها باید محکم گرفته و با این ها برخورد شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دستاوردهای نظام اسلامی در چهل سال اخیر گفت: با وجود همه دشمنی‌هایی که شد خوشبختانه ما در طول این چهل سال موفق بودیم، در ٨سال جنگ تحمیلی به ما فشار آوردند اما ما مقاومت کردیم و نشان دادیم جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سیاسی هم می تواند موفق باشد.

آیت‌الله جنتی افزود: اولین دستاورد انقلاب، دستاورد فرهنگی است و نباید بگذاریم سایر دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد، موضوع ایثار و جهاد فی سبیل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبیک گفتن به امام راحل به میدان جنگ رفتند و برای شهادت ورود کردند و حتی بسیاری از شهید نشدن غصه می‌خوردند.

وی افزود: در همین انقلاب دختران با حجاب نامناسب داشتیم و جوانان معلوم نبود به کجا می‌روند و شاهد رسانه‌های فاسد بودیم اما امروز دستاورد ما چگونه بوده است و ما چه می‌بینیم؟ امروز وظیفه مسئولان و ما این است که از این دستاوردها حفاظت کنند. نباید وحدت خود را از دست بدهیم، امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازد و با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امام راحل همیشه تاکید داشتند بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و هرکسی این موضوع را مطرح می‌کرد امام با آن برخورد می‌کرد، بنابراین ما در درجه اول باید اخلاق و معنویات مردم را حفظ کنیم سپس به سوی ارائه خدمات مختلف در سطح مختلف برویم، ما باید دستاوردهای گذشته و امروز را نشان بدهیم.

آیت الله جنتی ادامه داد: در گذشته خیلی از روستاهای ما برق نداشتند و مسیرهای بین شهری ما جاده نبود، امروز وضع ما در بخش‌های مختلف خیلی با پیشرفت روبرو بوده است و نباید از این که وضعیت معیشت مردم عوض شده است، راحت بگذریم.

رییس مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می‌کنند و این ترویج به فسق و فجور است، قانون اساسی برپایه دین اسلام است و این که موضوعاتی این گونه‌ای را مطرح کنیم، خلاف اسلام است.

آیت الله جنتی با گلایه از عملکرد دولت در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز در خیلی از مدارس ما دانش آموزان نماز نمی‌خوانند و وقتی هم که نماز محترم شمرده نشود سایر امور انجام نمی‌شود. ما وظیفه داریم از مسئولان بخواهیم این موضوعات را حل کنند. وظیفه خبرگان همین است که به این اتفاقات ایراد کرده و جواب بخواهند، وقتی در مدرسه دانش آموز تربیت نشود در دانشگاه نباید از آن توقع داشت.

وی با اشاره به موضوع معیشت مردم افزود: دشمن تا به امروز خیلی تلاش کرد با تحریم ما را به زانو در بیاورد اما خدا ما را حفظ کرد، بنابراین همه باید بسیج شویم تا مرهمی بر درد مردم باشیم. نباید موضوعاتی همچون فیش‌های نجومی رخ دهد، امروز خیلی جشن ها برگزار می‌شود که دائما با هزینه های سنگین روبرو است که نباید انجام شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در بودجه باید به مبالغ اضافی دقت کرد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد بودجه اضافی را هزینه می‌دانند که این خلاف شرع است. من بارها تاکید کردم این نظام امانت در دست ما است که تا ظهور باید به آن خدمت کنیم، بودجه اضافی را می‌توان در راه درست خرج کرد.

وی خطاب به رئیس جمهور که در جلسه حضور داشت، گفت: استخدام افراد نادرست در پست‌های مختلف خوب نیست. در دستگاه‌های شما افرادی هستند که حداکثر انقلابی نیستند و حداقل مقداری با انقلاب فاصله دارند. در انتخاب آنها باید دقت شود، برخی از این افراد به دنبال ثروت اندوزی هستند. آقای رئیس جمهور نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیافتد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در مورد اتفاقات خیابان پاسداران گفت: نباید بگذاریم عده‌ای امنیت مردم را زیر سوال ببرند. از نیروی انتظامی و عزیزان خود در قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که اگر این افراد نبودند ممکن نبود چه اتفاقی در کشور بیافتد. این که عده‌ای با چاقو و قمه بیایند امنیت را خدشه دار کنند و آدم بکشند درست نیست.

آیت الله جنتی در پایان با اشاره به موضوع کاروان‌های راهیان نور افزود: سال پیش در کاروان راهیان نور شش میلیون نفر حضور پیدا کردند. این سفر روحیه انقلابی را مجدد در جوانان ما احیاء می‌کند، روحیه بسیار از جوانان ما بعد از این سفر بانشاط می‌شود و از این بی‌انگیزگی‌های موجود خارج می‌شوند.

آیت‌الله جنتی در ریاست مجلس خبرگان ابقاء شد

بعد از شروع مراسم افتتاحیه، انتخابات هیئت رئیسه دوم مجلس خبرگان پنجم برگزار شد که آیت‌الله جنتی با 66 رای مجدداً ریاست مجلس خبرگان پنجم را عهده‌دار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر