jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۱۶۹۵۰ ۱۹ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۵

باید پذیرفت که هیچ نرم افزاری بطور کامل عاری از باگ نیست، اما باگ های موجود می توانند از نظر اثرات مخربی که به همراه دارند متفاوت باشند. یک باگ ممکن است موجب شود اپلیکیشن ها مرتب کرش کنند و از این نظر آزاردهنده باشد و یک باگ هم می تواند به هکرها اجازه دهد به دستگاه شما راه یافته و به اطلاعات شخصیتان دست یابند. اخیراً یکی از محققین حوزه های امنیتی در Project Zero گوگل از حفره امنیتی در وای فای دو سیستم عامل اندروید و iOS خبر داده است.

یک حفره امنیتی در وای فای اندروید و iOS کشف و افشا شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، گال بنیامینی، در پستی وبلاگی نشان داد که اگر یک هکر در محدوده مشترک شبکه وای فای قرار داشته باشد می تواند کدی قراردادی و مشخص را بر روی دستگاه هدف خود اجرا کند و در نهایت کنترل کامل دستگاه را فقط از طریق وای فای و بدون نیاز به هیچ دخالتی از طرف کاربر به دست بگیرد؛ بدین معنی که کاربری که قربانی هک می شود برای اجرای این هک حتی لازم نیست بر روی لینکی کلیک کند و یا فایلی را دانلود کند.
پیش از آنکه وحشت وجودتان را فرا بگیرد باید خاطر نشان کنیم که اپل این مشکل امنیتی را با عرضه ی نسخه iOS 10.3.1 برطرف کرده است. اما در خصوص کاربران اندروید به گفته ی Ars Technica:
همانطور که بطور معمول در خصوص کاربران اندرویدی رخ می دهد، هیچ راهی برای دریافت یک راهکار در اسرع وقت وجود ندارد. دلیل آن هم این است که گوگل همچنان به عرضه پچ های امنیتی ماهانه خود برای تعداد بسیار محدودی از دستگاه ها که واجد شرایط دریافت این پچ هستند ادامه می دهد.
خوشبختانه هنوز گزارشی از استفاده عملی از این امکان ثبت نشده است، اما امیدواریم به خاطر کاربران اندروید هم که شده گوگل و کمپانی های تولیدکننده دستگاه های اندرویدی هر چه سریعتر پچ امنیتی لازم برای رفع این باگ را منتشر و عرضه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر