• این لشکر شکست خورده

  این روزها یکی از معتبرترین جشنواره‌های سینمایی جهان در شهری با صفا در جنوب فرانسه در حال برگزاری است و ستاره‌های سینمای جهان هر روز از فرش قرمز این جشنواره عبور می‌کنند و ما هم از جهان فلاش‌ها و لنز دوربین عکاسان و خبرنگاران آنها را در این طرف دنیا به تماشا می‌نشینیم و اخبار مرتبط با آن را پیگیری می‌کنیم و برخی نیز منتظرند تا ببینند در نهایت کدام کارگردان و کدام فیلم نخل طلای معروف این جشنواره را به خانه می‌برد.

 • مرد آهنی سینمای جهان از زندگی و دغدغه‌‌هایش می‌گوید

  در هالیوود بیگانه ام

  اشاره: رابرت داونی جونیور، بازیگر چهل‌وهشت ساله سینما، در فیلم‌های عامه‌پسند و غیرمتعارف بازی کرده است. او از سال 1970 جلوی دوربین تلویزیون و سینما بوده و سابقه بازی در​ تئاتر​ را هم دارد.

 • نقاب مرد آهنی برای دی‌کاپریو

  تهیه‌کنندگان مجموعه فیلم مردآهنی گفته‌اند کناره‌گیری رابرت داونی جونیور از این پروژه، به معنی پایان کار آن نیست و به دنبال بازنشستگی خودخواسته این بازیگر، آنها دنبال بازیگر تازه‌ای هستند که نقش تونی استارک/ مردآهنی را در قسمت‌های بعدی این اکشن ابرقهرمانانه و کمیک‌استریپی بازی کند.

 • شمارش معکوس برای آغاز کن 66

  جشنواره بین‌المللی فیلم کن در شصت و ششمین دوره برگزاری خود که از فردا آغاز می‌شود، بخش ویژه‌ای را به کلاسیک‌های تاریخ سینما اختصاص داده است.

 • حضور گسترده ایران در بازار جشنواره کن

  شصت و ششمین دوره جشنواره سینمایی کن در فرانسه در شرایطی فردا آغاز به کار می‌کند که سینمای ایران گرچه در بخش رقابتی به طور رسمی نماینده‌ای ندارد، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که در حاشیه جشنواره و بخش بازار آن نهادهای دولتی و خصوصی غرفه‌های متعددی را به عرضه آثار و تولیدات سینمای ایران اختصاص داده‌اند.

 • رباخواری در ادبیات و سینمای جهان

  زشتی ربا و رباخواری در فرهنگ‌های مختلف دنیا، آنقدر واضح و مشخص است که هیچ وجدان سالم و غیرآلوده‌ای نسبت به قبح این کارناشایست تردیدی نمی‌کند به همین دلیل در بسیاری از آثار بزرگ و فاخر جهان ادبیات و سینما، رباخواران به عنوان عناصری ضدقهرمان وخانمان برانداز برجسته شده‌اند.