• همسر شهید روشنایی در گفت‌وگو با جام‌جم آنلاین:

  باباسجاد برای دخترها قصه حضرت رقیه می‌گفت

  امروز پنجم صفر مصادف با سالروز شهادت حضرت رقیه (س) است؛ به این مناسبت به سراغ کسانی رفته‌ایم که به عنوان مدافعان امروز حریم اهل بیت شناخته می‌شوند، خانواده شهدای مدافع حرم در گفت‌وگو با خبرنگار جام‌جم آنلاین از محبت عزیزانشان به اهل‌بیت (ع) می‌گویند.

 • کارکرد رسانه به مثابه ی سلاح در جنگ نابرابر رسانه‌ای

  بحث مقام معظم رهبری در مورد کارکرد رسانه به مثابه ی سلاح در سخنرانی اخیر در جمع بسیجیان عاشورایی، بیانگر مباحثی است که در حوزه مطالعات ارتباطی پیش‌ازاین نیز مسبوق به سابقه بوده است. به‌طوری که در بحث پیکارهای رسانه‌ای، همچنان از تعابیری نظیر جنگ نرم و قدرت نرم نیز استفاده می‌شود.

 • در گفت‌وگوی جام‌جم با مدیر سیمافیلم تشریح شد

  جزئیات جدید سریال «سلمان فارسی»

  ساخت سلمان فارسی سال‌هاست که سر‌زبان‌هاست و از همان روزی که داوود میرباقری، مرد فرهنگ و تفکر سینما و تلویزیون ایران بعد از ساخت سریال تلویزیونی مختارنامه استارت خوردن پروژه سلمان فارسی را اعلام کرد، مرتب سر‌فصل خبرهای مطبوعات و خبرگزاری‌ها شد و در طول این سال‌ها بارها از سوی مسؤولان خبر تولید این سریال داده شد، اما خبری از پیش‌تولید و تولید نبود.

 • سخنان علما درباره حضرت رقیه خاتون {بخش دوم}

  ارادت به خاندان عصمت و طهارت رمز رسیدن به کما و سعادت ابدیست. شیعیان تمام توفیقات خود را به واسطه این عرض ارادت داشته و دارند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند. در این میان، خاکساری در برابر شهدای کربلا و تمام کسانی که در راه قیام سیدالشهدا علیه السلام به شهادت رسیده اند، داستان دیگریست، خصوصا اگر از همین خاندان باشد و خاصه اگر دختری سه ساله باشد. در ادامه نظر برخی از علما و بزرگان شیعه را درباره این نازدانه می خوانیم:

 • گزارش جام‌جم از اجرای موسیقی مذهبی ارکستر ملی به خوانندگی محمد اصفهانی در تالار وحدت

  چراغ موسیقی مذهبی روشن است

  نگاهی عمیق به موسیقی ایرانی، این نکته را ثابت می‌کند که موسیقی ایران ریشه در موسیقی مذهبی دارد. بسیاری از پژوهشگران بر این باورند که در مقاطعی از تاریخ، این مذهب بوده که موسیقی ایران را از نابودی نجات داده است.

 • سخنان علما درباره حضرت رقیه خاتون {بخش اول}

  عرض ارادت به نازدانه سه ساله اباعبدالله علیه السلام، مقوله ای فراگیر است. از عالم تا عامی، همه و همه خود را از مریدان آن وجود نازنین می دانند، حتی اگر بعضی ناآگاهان بخواهند شبه افکنی کنند. در ادامه نظر بعضی از علما و بزرگان شیعه را در خصوص حضرت رقیه سلام الله علیها می خوانیم.

 • 2 کرامت معروف از حضرت رقیه (س)

  دست های کوچکش گره های بزرگی را باز کرده و غمش صدها سال است آتشی بر جان شیعیان انداخته که خاموش شدنی نیست، حرف از رقیه بنت الحسین، دختر سه ساله حادثه کربلاست که ماجراهای او با اهل حرم در کربلا موضوع روضه ها و نوحه های بسیاری در ماه های عزاداری است. حضرت عباس به ندای کودکان حرم راهی فرات شد و در میانه مسیر به شهادت رسید. شام غریبان امام حسین با وقایعی که بر سر دخترکان حرم آمد نشان از اوج شقاوت دشمنی است که در مقابل امام بر حقشان ایستادند و حتی بر اهل بیت و زنان و کودکانشان رحم نکردند.

 • در قالب پروژه عملی کارشناسی ارشد ارائه شد:

  ساخت نخستین فیلم واقعیت مجازی ایران در دانشگاه صدا و سیما

  برنده مدال طلای المپیاد نرم افزار کشور با ساخت نخستین فیلم روایی مبتنی بر واقعیت مجازی سینمای ایران به عنوان پایان نامه از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صدا و سیما فارغ التحصیل شد.

 • در گفت‌وگوی جام‌جم آنلاین با همسر شهید مدافع حرم مسلم سواری مطرح شد؛

  مادر علی خودت قاضی باش... بچه ات عزیزتر است یا زینب کبری؟...»

  شهید ناصر مسلم سواری، دومین شهید مدافع حرم از اهواز است؛ دقیقا روز عاشورای سال 1392 شمسی است که خبر شهادت این مدافع حرم به خانواده او می‌رسد، همان روزهایی که هنوز خیلی‌ها نمی‌دانستند ایرانی‌ها در حال دفاع از حریم حضرت زینب و رقیه (س) در سوریه هستند و هنوز نام مدافع حرم به گوش خیلی‌ها نرسیده بود؛ اکنون که نام شهید مدافع حرم را دشمنان و دوستان شنیده‌اند به بهانه فرا رسیدن ایام شهادت حضرت رقیه (س) روایت زندگی این سرباز ولایت را از زبان همسر صبور ایشان می خوانیم: