• «لس‌آنجلس‌ـ‌تهران» در هفته اول اکران پرفروش شد

  سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت فروش نسبتاً مطلوبی را تجربه کرد که از این بین فروش فیلم‌های سینمایی«لس‌آنجلس‌ـ‌تهران»، «مغز‌های کوچک زنگ‌زده» و «لازانیا» نسبت به سایر فیلم‌های در حال اکران بیشتر بود.

 • به مناسبت سالروز وفات سلمان فارسی

  نگین مسلمانان پارسی

  اصبغ بن نباته می‌گوید: همین که سلمان از دنیا رفت و هنوز ما جنازه ی او را از قبرستان برنداشته بودیم، ناگهان مردی را سوار بر استر دیدیم که خیلی غمگین بود. از استر پیاده شد و بر ما سلام کرد و ما جواب سلام او را دادیم، گفت: «در مورد غسل و نماز وکفن و دفن جنازه ی سلمان، جدیت و شتاب کنید». ما او را کمک کردیم. او برای حنوط و کفن و دفن، کافو آورده بود. به دستور او آب آوردیم، او جنازه ی سلمان را غسل داد وکفن کرد و نماز بر جنازه خواندیم و جنازه را دفن نمودیم.

 • سلمان فارسی در کلام علمای معاصر، بخش دوم

  شاهزاده پارسی، حاکم مدائن

  هر گروهی می‌خواست سلمان با آن‌ها باشد؛ مهاجران می‌گفتند: سلمان از ما است.

 • سلمان فارسی در کلام علمای معاصر؛ بخش اول

  بهشت مشتاق‌تر از سلمان

  سلمان، صحابی مشهور پیامبر(ص) و از معدود یاران امیرالمومنین است که تا انتها، ثابت قدم باقی ماند.

 • سلمان محمدی

  تا بحال بسیار شنیده ایم که جناب سلمان فارسی به مقامی رسید که نبی اعظم (ص) فرمود: او را سلمان فارسی نخوانید، او سلمان محمدی است.

 • نوجوانی که طغیان می‌کند

  هر چه که فکر می کند، با عقل جور در نمی آید، باید چیزی بیشتر از این باشد، چیزی بیشتر از آتشی که پدرش مسئول روشن نگه داشتن آن است، باید حقیقتی بزرگ تر وجود داشته باشد، حقیقتی که ارزش دل کندن از راحتی را داشته باشد…

 • اجرای باشکوه‌ترین مراسم تعزیه‌خوانی کشور از فردا شب تا اربعین در خمینی‌شهر

  به پایتخت تعزیه خوش‌آمدید

  از فرداشب محله جوی آباد خمینی شهر اصفهان حال و هوای دیگری دارد؛ از فرداشب تا خود اربعین.

 • ویدئوی شعرخوانی در جشن تولد فرح پهلوی ما را یاد شخصیت شاعر سریال برره می‌اندازد؛ چرا؟

  فرح و بگوری

  عکس رضــــــاخـــان پهــــلـــوی را بــــالای ســر یاور طغرل رئیس نظمیه روستای برره یادتان هست؟ آن عکس چه پیامی را می‌خواست با ما در میان بگذارد؟ شاید می‌خواست به ما بگوید چنین آرمانشهر پوک و چپر و چلاقی که مهران مدیری در مجموعه تلویزیونی «شب‌های برره» با طنزی به‌غایت شیرین به تصویرش کشیده است، خروجی برخی سیاست‌های افراطی پهلوی اول می‌تواند باشد.

 • روایت افسانه بایگان از بازی در سریال «تنهاترین سردار» به‌مناسبت سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع)

  فریب وعده‌های معاویه را نخوریم

  در عالم رنگارنگ و پهنه وسیع بازیگری وقتی به مرور ماندگارترین نقش‌های ایفا شده توسط بازیگران مطرح می‌پردازیم، در خاطرمان با فهرست بلندبالایی از نقش‌های منفی مواجه می‌شویم که در تاریخ ماندگار شده‌اند. اصولا نقش‌های منفی به لحاظ شخصیت‌پردازی و عناصر درام، قوی‌تر از شخصیت‌های مثبت و حتی اصلی مجموعه‌ها ترسیم می‌شوند و تماشای این‌که تا چه حد می‌توانند در عالم سیاهی‌های درونشان غرق شوند و از عرف و هنجارهای اجتماعی و اخلاقی فاصله بگیرند، برای بسیاری از مخاطبان جذاب و جای سوال است.

 • علماء و تغذیه {بخش سوم}:

  اهمیت توجه به غذا در اسلام

  اسلام توجه ویژه ای به دو علم دارد: یکی علم دین و دیگری علم پزشکی. پزشکی تنها پرداختن به دارو نیست. این غذای انسان است که می تواند عامل بیماری یا صحت و سلامتی او باشد. لذا توجه به غذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه نظر بعضی از علما و بزرگان شیعه را در مورد غذا می خوانیم:

 • گفت و گوی جام جم با بیژن بیرنگ درباره چشم انداز برنامه سازی در تلویزیون

  برنامه «ستاره محور » به جایی نمی رسد

  بیژن بیرنگ از جمله فارغ‌التحصیلان ادبیات نمایشی است که هرچند سابقه فعالیت هم در سینما و هم برای شبکه نمایش خانگی را دارد اما بیش از هر چیز به واسطه فعالیت‌های تلویزیونی‌اش شناخته می‌شود. بیرنگ کار در تلویزیون را با کارگردانی تلویزیونی مجموعه «در خانه» آغاز کرد و به دنبال آن با مشارکت در ساخت برخی آثار طنز محبوب کودکان و نوجوانان و از جمله «چاق و لاغر» فعالیت خود را امتداد داد.

 • سرنوشت مجوزهای نوازندگان و گروه‌های موسیقی خیابانی تهران به کجا رسید؟

  کوک و ناکوک یک قانون خیابانی

  قرار است نوازندگان خیابانی از این به بعد مجوز بگیرند. اتفاقی که البته در همه دنیا معمول است. نوازندگان به شهرداری‌های شهر خود می‌روند و مجوزی را دریافت می‌کنند که به آنها این اجازه را می‌دهد که در خیابان‌ها ساز بزنند. نوازنده‌های تهرانی هم به زودی با این قانون مواجه می‌شوند و برای اجرا و حضور در خیابان باید از وزارت ارشاد، پلیس و اماکن مجوز بگیرند، درست مشابه همان اتفاقی که در گرفتن مجوز قانونی برای انتشار تک‌آهنگ‌ها و آلبوم‌ها و همچنین کنسرت‌ها رخ می‌دهد.