تکریم مقام مادر در قالبی تازه

تکریم مقام مادر در قالبی تازه

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷

انسان‌ها به‌دلیل ترکیب شگرف خلقت خود از جسم و روح، در مسیر رشد و تکامل مادی و معنوی و اجرایی کردن رسالت الهی و انسانی خویش در مقام اشرف مخلوقات و جانشین خداوند در زمین، نیازمند استفاده و پاسخگویی مناسب و شایسته و سلامت کامل تغذیه جسم و روح خود هستند.

راه‌ حمایت از کتابخوان و ناشر

راه‌ حمایت از کتابخوان و ناشر

۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۷

بی‌گمان مهم‌ترین موضوعی که در حال حاضر نسبت به کتاب و امر خواندن در کشور مطرح است، بحث «دسترسی به کتاب» است؛ موضوعی که در نمایشگاه کتاب نیز، سوژه محوری صحبت‌های مسئولان مهم کشور بود و در هر بازدید و هر اظهارنظر، تصمیم‌گیران اصلی کشور توجهات را به آن جلب می‌کردند.

وسترن ایرانی

به بهانه بازپخش مجموعه «میکائیل»

وسترن ایرانی

۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹

«میکائیل» حاصل همکاری سیروس مقدم به عنوان کارگردان و سعید نعمت‌ا... در مقام نویسنده فیلمنامه است؛ یک سریال پلیسی که طبق گفته سازندگانش، قرار بوده یک وسترن ایرانی باشد!

هویت‌بخشی و ایجاد اتحاد در جامعه اسلامی

هویت‌بخشی و ایجاد اتحاد در جامعه اسلامی

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵

یکی از گام‌های مهم برای دستیابی به تمدن اسلامی و شکوفایی هرچه‌بیشتر آن، هویت‌بخشی به جامعه اسلامی به‌عنوان یک امت‌واحده است. تبیین مشترکات میان کشورهای اسلامی و دور کردن آنان از اختلاف و تفرقه و اعطای هویت ملی و دینی به آنها، نقش مهمی در ایجاد اعتماد میان مسلمانان و درنهایت همکاری و مقابله با دشمن دارد. احساس هویت و خودباوری، به معنای آگاهی به ارزش‌های اصیل الهی و ارزش‌های خودی است.

ایجاد هویت در سایه معارف قرآن

ایجاد هویت در سایه معارف قرآن

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۲

اصطلاح «تمدن نوین اسلامی»، یکی از مهم‌ترین و بنیادی‌ترین گفتمان‌هایی است که رهبر اندیشمند انقلاب اسلامی به‌عنوان بلندترین آرمان امت اسلام ارائه کرده است؛ آرمانی که ملت ایران با انقلاب اسلامی سنگ‌بنای آن را نهاد. سخن گفتن از بازآفرینی و تجدید بنای تمدن اسلامی - که مبتنی بر تفکر دینی ناب و تدین عمیق و همه‌جانبه مسلمانان روشن‌اندیش و برخاسته از بیداری اسلامی است-برافراشتن بیرقی امیدبخش و نشاط‌آفرین در برابر تمدن غرب است.

قاچاق مکمل‌های ورزشی

نگاهی به سریال «نیکان»

قاچاق مکمل‌های ورزشی

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰

با مرور تاریخچه مجموعه‌های تلویزیونی، به مواردی برمی‌خوریم که خمیرمایه اصلی آنها مسائل و موضوعات مبتلا به جامعه است. تازه‌ترین نمونه آن در قالب سریال «نیکان» به بار نشسته‌است که این شب‌ها از شبکه سه پخش می‌شود. این سریال را علی سرآهنگ به تهیه‌کنندگی کامران مجیدی، کارگردانی کرده‌است.

دغدغه‌ها و دشواری‌های تولید آثارتاریخی ودینی

دغدغه‌ها و دشواری‌های تولید آثارتاریخی ودینی

۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۶

با پایان مراحل مختلف پیش تولید سریال عظیم و فاخر تاریخی و دینی حضرت معصومه(س) با رویکرد محتوایی بین‌المللی، تولیداین اثر که از هم اکنون نگاه‌ها و نظرها را به سوی خود دوخته‌است، وارد مرحله‌ای جدید شد تا با هماهنگی‌های لازم، تصویربرداری آن در مکان‌ها و فضاهای رخداد داستان‌های این سریال که ۹۵درصد آن در داخل کشور تهیه و تدارک دیده شده‌است، آغاز شود.

پل ارتباطی ۳رقمی

پل ارتباطی ۳رقمی

۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵

تلفن سه‌رقمی روابط عمومی سازمان صداوسیما، همان ۱۶۲ از سال‌ها پیش برای بیان دیدگاه‌ها، انتقادها و پیشنهادهای مردم درباره برنامه‌‌های رسانه ملی راه‌اندازی شده و اکنون برخی مخاطبان رسانه، این تلفن را پل ارتباطی میان خود، تلویزیون و رادیو می‌دانند و از این طریق سعی می‌کنند پیشنهادها و نظرات‌شان را درباره برنامه‌‌های مختلف سیما از مجموعه‌‌های نمایشی گرفته تا برنامه‌‌های غیرنمایشی در ساختارهای مختلف ارائه بدهند.

تصویر غربی‌سازی جهان

تصویر غربی‌سازی جهان

۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۱

فرهنگ تصویری که هر روزه در شهرهای ما و بازارهای بزرگ مدرن اتفاق می‌افتد و اتفاقی نیست و شیطانی است و پایه‌های انقلاب عظیم را از درون می‌خورد، پیش چشم تجدید تصویر کنیم.

نون‌خ، موفق در آیین‌های قومی

نون‌خ، موفق در آیین‌های قومی

۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۵

طنز خانوادگی و اجتماعی نون‌خ که فصل چهارم آن، ارمغان نوروزی۱۴۰۲ رسانه ملی به پیشگاه مردم، خانواده‌ها و دوستداران آثار مفرح و شادی‌آفرین و متنوع فرهنگی و ملی است، ساخته بازیگر و کارگردان شناخته شده و موفق آثار طنز سینما و تلویزیون سعید آقاخانی است.

قبلی۲بعدی