تخم‌مرغ هفت‌سین با نماد سال

تخم‌مرغ هفت‌سین با نماد سال

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸

امسال در تقویم‌ها به عنوان سال خرگوش معرفی شده است. در این مطلب اصلا قصد نداریم برای شما در سال خرگوش طالع‌بینی کنیم در عوض می‌خواهیم به شما آموزش بدهیم چگونه با وسایل ساده و تزئین تخم‌مرغ هفت‌سین می‌توانید نماد سال جدید را در سفره‌های هفت‌سین نوروزی خودتان داشته باشید.

گفتمان‌سازی به سبک سلام فرمانده

اهمیت «سلام فرمانده» در چیست‌؟

گفتمان‌سازی به سبک سلام فرمانده

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶

پدر و مادرهای دهه شصتی و دهه هفتادی و دسته‌دسته کودکان دهه نودی و جوانان دهه هشتادی با نشاطی وصف‌ناپدیر وارد مصلی می‌شدند. در این جمع می‌شد افرادی را با هر پوششی دید؛ از چادری گرفته تا مانتویی و حتی افراد شل‌حجابی که همگی در کنار هم گرد آمده بودند تا یک بار دیگر عرض ارادت و تجدید‌بیعتی با فرمانده داشته باشند.

نکات ایمنی برای تمیز کردن وسایل برقی خانه

نکات ایمنی برای تمیز کردن وسایل برقی خانه

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

وسایل برقی جزو حساس‌ترین وسایل خانه است که در استفاده و به‌خصوص تمیزکاری آنها باید برخی نکات ایمنی را در نظر بگیرید تا دچار مشکلاتی نظیر برق‌گرفتگی یا خرابی این وسایل نشوید.

نوروزی همراه با سلامت و بدون چاقی!

نوروزی همراه با سلامت و بدون چاقی!

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸

ایام نوروز با دید و بازدیدهای نوروزی همراه است و این دید و بازدید و عید‌دیدنی‌ها بدون خوردن خوراکی‌های نوروزی انگار شگون ندارد و امکان‌پذیر نیست. بر این اساس وقتی شما در ایام عید به خانه دوست، آشنا و فامیل می‌روید با طیف گسترده‌ای از خوراکی‌ها مواجه می‌شوید که بخش اصلی آن هم شیرینی و شکلات است.

جشن حنابندان

گزارشی از میان خاطرات رزمندگان دو عملیات در جنوب و غرب

جشن حنابندان

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵

گزارش‌نویسی یکی از بهترین راه‌های بیان رویدادهاست. گزارشگر می‌کوشد با توصیف جزئی‌ترین موارد موجود در محل حادثه، کامل‌ترین تصویر را با ابزار کلمه ارائه کند.

سبزه دقیقه نودی سفره هفت‌سین

چگونه سبزه گندم سبز کنیم؟

سبزه دقیقه نودی سفره هفت‌سین

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸

اگر هنوز برای کاشت سبزه سفره هفت‌سین اقدامی نکرده‌اید، اصلا نگران نباشید. سبزه گندم یکی از بهترین گزینه‌هایی است که یک هفته‌ای می‌تواند سبزه قابل‌قبولی به شما بدهد و زینت‌بخش سفره‌های هفت‌سین شما باشد.

«نوروز» تجلی دلبستگی به فرهنگ ایران و آموزه‌های اسلام

نگاهی به آیین باستانی نوروز در ادبیات و دین در گفت‌وگو با شاهنامه‌پژوه و استاد دانشگاه

«نوروز» تجلی دلبستگی به فرهنگ ایران و آموزه‌های اسلام

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۷

«بهار» و «عید نوروز» در فرهنگ ایرانی به‌ویژه در شعر فارسی تجلی درخشانی داشته است. شاعران ایران شعرهای بسیاری در توصیف بهار و ستایش نوروز از خود بر جای گذاشته‌اند.

احیای سنت‌ها برای پایان به دلهره‌ها در شب چهارشنبه‌سوری

احیای سنت‌ها برای پایان به دلهره‌ها در شب چهارشنبه‌سوری

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶

نوروز باستانی در کشورمان با آداب و رسوم خاصی گره خورده که هرکدام از این آداب و رسوم پیشینه و فلسفه‌ای خاص و نمادین دارد.

تخم‌مرغ‌های صورتی با لبو

چگونه می‌توان با استفاده از چغندر قرمز، تخم‌مرغ‌های هفت‌سین را رنگ کرد؟

تخم‌مرغ‌های صورتی با لبو

۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱

رنگ کردن تخم‌مرغ هفت‌سین همیشه جزو بخش‌های هیجان‌انگیز چیدن این سفره سنتی و نمادین است. اما رنگ کردن تخم‌مرغ با استفاده از رنگ‌های طبیعی و نتیجه جذابی که از این کار به‌دست می‌آید، می‌تواند هیجان و جذابیت این کار را دو‌چندان کند.

سین کوزه‌ای هفت‌سین

چگونه برای سفره هفت سین روی کوزه سبزه سبز کنید

سین کوزه‌ای هفت‌سین

۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰

سبزه کوزه‌ای برای هفت‌سین از قدیم یکی از روش‌های خلاقانه برای سبز کردن سبزه بود که هم جلوه‌ای زیبا دارد و هم درست کردن آن نیازمند وقت و حوصله و صد البته فوت و فن‌هایی ویژه است. با‌وجود این سبزه کوزه‌ای درست کردن خیلی هم کار سختی نیست و با کمی دقت می‌توانید سبزه کوزه‌ای زیبایی را برای سفره هفت سین امسال تهیه کنید.

۱بعدی