• 4 2
  • 0

اشتباهات دوران نامزدی

یکشنبه 29 بهمن 1391 ساعت 12:09
دخترها و پسرهایی که دوره آشنایی یا نامزدی را طی می‌کنند گاهی به سبب آگاهی اندک، قدمهایی برمی‌دارند که به گمانشان درست است، حال آن‌که جز راهی اشتباه به مقصدی دیگر ختم نمی‌شود. اگر می‌خواهید از این اشتباهات معمولا رایج در امان بمانید، از پیشنهادهای پی آمده بسادگی رد نشوید.

برای آن که مشکلات کمتری در زندگی زناشویی خود داشته باشید، در دوران آشنایی و نامزدی به این موارد دقت بیشتری کنید:

سازش های عجولانه
گاهی برای این که وانمود کنیم با طرف مقابل توافق داریم از ارزشهای خود چشمپوشی می‌کنیم . عقاید خود را ابراز نمی‌کنیم و خطای شخص مقابل را هم نادیده می‌گیریم. در فعالیتهایی که هیچ علاقه‌ای به آن نداریم شرکت می‌کنیم و از علایق خود هم دست بر می‌داریم. این که بخواهیم با چشمپوشی رابطه را حفظ کنیم اشتباه محض است.

کناره‌گیری از خانواده و دوستان

در این دوره نیازی نیست خانواده و دوستان را بکلی کنار بگذاریم. وجود این گونه ارتباط ها ضروری است. حتی نحوه برخورد با افراد خانواده اطلاعات زیادی به ما می‌دهد. این که فرد با آنها صادق و راحت است یا تعارض و ضدیت دارد. شناخت الگوی خانواده خیلی مهم است. از طرف دیگر نظر والدین نیز بسیار حائز اهمیت است و بیتوجهی به آن عواقب بدی می‌تواند داشته باشد.

تسلیم در برابر نیاز جنسی
توجه داشته باشید که با حوصله و بدون عجله با فرد مقابل آشنا شوید و از ارتباط جنسی قبل از ازدواج بشدت پرهیز کنید.

تسلیم در برابر مسائل مادی و ظاهری


وضعیت مالی خوب و ظاهر مناسب تنها ملاک برای ازدواج موفق نیست. پس چشم خود را باز کنید و بیشتر باهم آشنا شوید.

مقدم دانستن تعهد بر تفاهم
گاهی قبل از این که بفهمیم چقدر باهم تفاهم داریم سریع قول ازدواج می‌دهیم و تعهد ایجاد می‌کنیم و حتی اگر طرف مقابل درخواست زمان بیشتر برای آشنایی را داشته باشد او را متهم به زیر پا گذاشتن تعهد می‌کنیم ، این اشتباه است.

مقدم دانستن تفاهم بر علاقه
گاهی هم بدون این که هیچ علاقه و جذابیتی باشد به فکر ایجاد تفاهم هستیم و فکر می‌کنیم با ازدواج علاقه ایجاد می‌شود. همان طور که تنها با علاقه نمی‌توان تفاهم ایجاد کرد تنها با تفاهم هم نمی‌توان انتظار علاقه و جذابیت داشت. تفاهم مهم است اما علاقه ، تعهد و تفاهم در کنار همدیگر است که منجر به ازدواج موفق می‌گردد.

نادیده گرفتن تردیدها
گاهی دچار تردیدهایی در ازدواج می‌شوید اما به دلایلی این تردیدها را نادیده می‌گیرید و سریع تصمیم به ازدواج می‌گیرید. بهتر است تردیدها را بررسی و بر آنها غلبه کنید مگر اینکه دچار وسواس باشید.

باور به این که او را تغییر خواهیم داد
گاهی افراد متوجه تفاوتهای اساسی و مشکلات در طرف مقابل می‌شوند اما چون فکر می‌کنند که می‌توانند او را تغییر دهند این مسائل را نادیده می‌گیرند. کسی را برای ازدواج انتخاب کنید که او را همان طور که هست بدون هیچ تغییری می‌پذیرید.

باور به این که پس از ازدواج مشکلات کم می‌شود
اگر در دوره آشنایی با هم مشکل دارید و ارتباط خوبی نمی‌توانید باهم داشته باشید پس از ازدواج هم نمی‌توانید. مشکلات نه تنها کمرنگ‌تر نمی‌شود بلکه بیشتر خود را نمایان می‌سازد.

اثرپذیری از حرف مردم
گاهی افراد دوره آشنایی را طی می‌کنند ولی علی رغم وجود مشکلات آنها را نادیده گرفته و در ازدواج عجله می‌کنند چراکه به قول خودشان حرف مردم برایشان مهم است و آن قدر از قضاوت منفی مردم در مورد خود ترس دارند که ترجیح می‌دهند بدبخت باشند اما مردم آنها را خوشبخت بدانند!

منبع: پزشک آنلاین

به اشتراک گذاری
کد خبر : 937483927495109158
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

پربازدیدها

آخرین مطالب همه سایت

ضمیمه این هفته