• 10 5
  • 0

معمای 11 ساله جنایت در​ مهمانی شبانه

یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 08:37
پس از 11 سال از قتل یک پسر جوان در مراسم جشن تولد، همچنان هویت واقعی عامل جنایت در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این جنایت در یکی از باغ‌های خارج از شهر مشهد و در مراسم تولد دختر جوانی رخ داد، اما با توجه به آن‌که این پرونده سه متهم دارد و متهمان منکر قتل هستند، پرونده در اختیار قاضی جدیدی قرار گرفته تا گره از معمای این قتل باز کند.

جام جم سرا:قاضی جنایی بزودی رای خود درباره عامل اصلی جنایت و همدستان او را صادر می کند تا پس از 11 سال ، این پرونده وارد مرحله تازه ای شود.

11 سال قبل

به گزارش جام جم، صدای موزیک فضای شبانه دامداری را در برگرفته بود. در میان صدای موسیقی، خنده زنان و مردان جوان به گوش می‌رسید که حکایت از جشن داشت. داخل تالار گروهی از دختران و پسران جوان در کنار یک کیک تولد حلقه زده بودند و با شادی از دختر جوانی که مراسم به خاطر او برگزار شده بود، می‌خواستند شمع‌ها را فوت کند. بعد از خاموش شدن شمع‌ها نوبت بریدن کیک بود که ناگهان یکی از شرکت‌کنندگان به نام امیر دستش با فشفشه سوخت و برای پانسمان خود را به اتاقی رساند که جعبه کمک‌های اولیه در آن بود.

رکسانا، دختر صاحبخانه که مهمانش را مجروح می‌دید چاقو را در میان کیک رها کرد و به سمت امیر رفت تا او را مداوا کند. او در حال مداوای امیر بود که یکی از مهمانان خودش را به اتاق رساند و شروع به داد و بیداد کرد که این دیگه چه تولدیه؟ ما آمده‌ایم تولد، آن وقت صاحبخانه ما را تنها گذاشته است؟

با سر و صدای مرد جوان که کورش نام داشت، جمعیت زیادی داخل اتاق جمع شدند، دوستان کورش به دفاع از او پرداختند و میان آنها با امیر درگیری لفظی درگرفت، اما با وساطت دیگر مهمان‌ها خیلی زود آشتی کردند.

مهمان‌ها به سالن برگشتند و مشغول گفت‌وگو بودند که یکی از دوستان کورش متوجه خونی شد که از کنار لب دوستش جاری شده بود.

همان خون اندک باعث شد تا بین آنها دوباره دعوا سر بگیرد و سه پسر جوان با چاقویی که کیک تولد با آن بریده شده بود به امیر حمله کردند. این بار دیگر پا درمیانی مهمان‌ها کارساز نشد و علاوه بر امیر، دو زن دیگر هم که در این تولد شرکت داشتند مجروح شدند.

بازگشت به باغ

سه پسر جوان عامل این درگیری، لحظاتی بعد خود را به حیاط باغ رساندند و سوار بر خودروشان محل را ترک کردند. هنوز مسافتی را نرفته بودند که کورش متوجه شد تلفن همراهش را جا گذاشته است. آنها دوباره به باغ برگشتند تا با برداشتن گوشی تلفن همراه تمام سرنخ‌ها را هم از بین ببرند.

سه پسر جوان به جستجوی تلفن همراه پرداختند، اما اثری از آن به دست نیاوردند. آنها موفق شدند فیلمی که یکی از مهمان‌ها از تولد گرفته بود را به‌دست آورند و به آتش بکشند تا هر مدرکی در رابطه با این جنایت را از بین ببرند.

مردان تبهکار بعد از آن پا به فرار گذاشتند و زندگی مخفیانه خود را آغاز کردند، امیر هم به بیمارستان منتقل شد، اما با وجود تلاش‌های کادر درمان، جان خود را از دست داد.

با مرگ امیر، بازپرس ویژه قتل مشهد و کارآگاهان جنایی وارد عمل شدند و در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که پسران جوان پس از جنایت با خودروهای عبوری از شهر خارج شده‌اند. بررسی‌ها برای دستگیری متهمان ادامه داشت تا این‌که چند ماه بعد از جنایت یکی از متهمان در تهران دستگیر شد.

او مدعی شد که در قتل نقشی نداشته و چاقو در دست همدستانش بوده است و چند روز قبل او از دوستانش جدا شده و آنها همچنان به فرارشان ادامه داده‌اند. بررسی‌ها ادامه داشت تا این‌که مدتی بعد پسر جوانی با مراجعه به یکی از کلانتری‌های یکی از شهرهای شمالی، با معرفی خود به عنوان یکی از افرادی که در مهمانی شرکت کرده‌اند، تسلیم شد.

نقض برای پرونده قتل

با آن‌که دو نفر از سه متهم فراری به دام افتاده بودند، اما کورش همچنان فراری بود تا در نهایت پس از 3.5 سال زندگی مخفیانه به دام افتاد.

تحقیقات از متهمان ادامه داشت، اما هر کدام از آنها منکر قتل بودند و دیگری را عامل این جنایت می‌دانستند. انکار متهمان باعث شد تا در نهایت یکی از سه متهم محکوم شده و دادگاه مراسم قسامه اجرا کند.

اما زمانی که پرونده برای تائید حکم به دیوان‌عالی کشور ارجاع شد، با توجه به مستندات موجود در پرونده، قضات دیوان‌عالی کشور موضوع را لوث اعلام کرده و درخصوص قسامه نقض گرفتند.

به این ترتیب پرونده برای بررسی دوباره به شعبه هم عرض ارسال شد. قاضی شعبه 133 مجتمع شهید قدوسی مشهد در رابطه با این پرونده می‌گوید: با ارجاع این پرونده، دوباره از تمامی شرکت‌کنندگان در جشن تولد خواسته شد برای تحقیقات در دادگاه حاضر شوند.

آنها مدعی بودند که با توجه به شلوغی مراسم و درگیری صورت گرفته متوجه نشده‌اند کدام یک از سه متهم این پرونده در قتل نقش داشته‌ و چاقو را به امیر زده است، اما آنها مدعی هستند که لحظاتی قبل از زخمی شدن پسر جوان، چاقو را در دست کورش دیده‌اند.

قاضی امام‌وردی ادامه می‌دهد: در بررسی‌ها مشخص شد که دو نفر از جشن تولد فیلمبرداری کرده‌اند، اما متهمان همان موقع یکی از فیلم‌ها را آتش زده‌اند و فیلم دیگر تصاویر خوبی را از جریان درگیری در اختیار ما قرار نداد. از آنجا که چاقو در دستان کورش دیده شده و متهم جوان پس از جنایت حدود چهار سال متواری بوده است، این فرضیه مطرح می‌شود که عامل اصلی این جنایت کورش باشد زیرا اگر او در قتل نقشی نداشت مانند دو همدست دیگر خود به فرارش پایان می‌داد. با این حال نظریه اصلی در رابطه با قتل پسر جوان منوط به تحقیقات بیشتر و اعترافات متهمان است.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1687129616499778698
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

پربازدیدها

آخرین مطالب همه سایت

ضمیمه این هفته