stats
 • دلایل افزایش اجاره بها

  اگرچه افزایش اخیر قیمت مسکن، بر افزایش اجاره بها در نیمه دوم سال بیشترین تأثیر را داشت، اما عواملی چون تورم، عدم توازن عرضه و تقاضا و کاهش سود سپرده در این امر بی تأثیر نبوده است. اکنون ببینیم کرایه‌ خانه‌ها تا کجا پیش می‌روند؟!

 • فرجام قراردادهای سفید تا موقت

  همه در یک اتاق نشسته‌اند، با شرح وظیفه و ساعت کار یکسان؛ اما در این میان گاهی گوناگونی در پرداخت حقوق یا مزایا به سبب تفاوت نوع قراردادها، ضدانگیزه می شود و حتی می تواند به پدیده ضدهدفمندی در انجام کار تبدیل شود.

 • سایه سنگین ترامپ بر سرمایه‌گذاری خارجی ایران

  براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های خارجی توافق‌ نامه هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 امروز علی‌رغم گذشت دوسال از اجرایی شدنش به همان اندازه روزهای ابتدایی خود شکننده است چون زیاده‌خواهی‌های آمریکا هر روز بیشتر شده و احتمال خروج ایالات متحده از این توافق‌نامه به صورت یکجانبه بسیار زیاد است.

 • بهانه‌های شاخص بورس برای 6 رقمی شدن

  «شاخص بورس» در حالی نخستین روز معاملاتی امسال را از ارتفاع 77 هزار واحد آغاز کرد که این روزها میل به صعود و ماندنش در ارتفاع 100 هزار واحد موجب شده تا نماگر بازار سرمایه در این مدت رشد بیش از 20 هزار واحدی را تجربه کند. این موضوع به آن معنی است که اگر سرمایه‌گذاری ابتدای امسال به طور میانگین از تمامی شرکت‌های حاضر در بورس اوراق بهادار سهام می‌خرید، تاکنون بازدهی بیش از 25 درصد را از آن خود کرده بود؛ بازدهی‌ای که در شرایط کنونی اقتصاد کشور که رکود کماکان در آن ادامه دارد، کسب سودی مناسب و معقولی به شمار می‌آید.

 • پوشش عجیب اسحاق جهانگیری! + عکس

  اسحاق جهانگیری روز شنبه در ادامه سفر خود به استان البرز با همراهی حسن قاضی‎زاده و محمد شریعتمداری وزرای بهداشت و صنعت، در آیین افتتاح همزمان طرح های صنعتی و دارویی شرکت کرد.

 • جزئیات توزیع سبد جدید کالا

  سرپرست دفتر حمایتی و توانمندسازی وزارت رفاه با اعلام جزئیات توزیع سبد جدید کالا گفت: ظرف یکی دو ماه آینده تا قبل از عید سبد جدید توزیع می‌شود و مشمولان می‌توانند کالاهای خود را خریداری کنند.

 • نرخ ارز و سکه در بازار آزاد:

  صعود نرخ دلار در بازار آزاد/ قیمت سکه کاهش یافت

  امروز در بازار هر قطعه سکه طرح قدیم نسبت به روز گذشته، با کاهش4 هزار و 500 تومان، یک میلیون 508 هزار و 500 تومان به فروش رسید. در صرافی‌ها نیز دلار با افزایش 17 تومان به نرخ 4 هزارو 487 تومان داد و ستد شد.