stats
 • جام‌جم پیگیری کرد:

  موزه زنده دنیا تعطیل نمی‌شود!

  خبر تلخ و نگران‌کننده بود؛ خبری که روز شنبه روی خروجی یکی دو سایت خبری قرار گرفت و می‌گفت کارگاه سفالگری کلپورگان در سیستان‌وبلوچستان که عنوان موزه هزاران ساله زنده دنیا را بر پیشانی دارد و اخیرا به ثبت جهانی رسیده، قرار است تعطیل شود و تاریخ هزاران ساله سفالگری در این روستای سیستان و بلوچستان را به باد فراموشی دهد. پیگیری‌های جام‌جم برای اطلاع از صحت و سقم این خبر اما به نتیجه دیگری رسید؛ نتیجه‌ای که نه‌تنها در آن خبری از تعطیلی تنها کارگاه سفال کلپورگان نیست، بلکه هدفش مدیریت مطلوب و توسعه کارگاه است.

 • بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین خطوط متروی جهان + عکس

  تمامی متروهای دنیا به‌منظور جابجایی انسان‌ها ساخته شده‌اند. از آن‌جایی که متروها معمولا در مناطق شهری خدمات‌رسانی می‌کنند، ممکن است ایستگاه‌های زیادی داشته باشند. بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین خطوط متروی دنیا را می‌شناسید؟

 • قصری رویایی در میان دریاچه + عکس

  "جال محل جیپور" تفرجگاهی در میان آب است و منظره بسیار زیبایی را پیش روی تان قرار می دهد. مناظر اطراف "جال محل" بسیار زیباست و با بازدید از این قصر، هم از طبیعت لذت می برید و هم از بنای تاریخی باشکوه.

 • سفر زمستانی به حاشیه‌های کویر +عکس

  بسیاری از گردشگران و طبیعت‌گردان سفر به مناطق سرد و مرتفع کشور را به عنوان مقصد سفرهای زمستانی انتخاب می‌کنند تا حضور در مناطق سرد را در فصل سرما تجربه کنند. اما امسال به دلیل بارش‌های بسیار کم و کوتاه، زمستان به معنای واقعی به بسیاری از مناطق نیامده است.

 • رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد:

  ضرورت نگاه بین المللی در فعالیت انجمن‌های علمی دانشجویی

  مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در دهمین جشنواره ملی حرکت عصر شنبه 23 دی 1396 با حضور هیئت ‌رئیسه دانشگاه تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، سرپرست سابق وزارت علوم و جمعی از روسای پردیس‌ها و دانشکده‌ها، اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران در باشگاه دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

 • زیباترین آبشار آسیا+عکس

  آبشار دتیان ( Detian Falls ) که با نام آبشار بان گیوک ( Ban Gioc Falls ) نیز شناخته شده است ، عریض ترین آبشار آسیا و دومین آبشار عریض در جهان است.

 • خانه تاریخی «کلکته‌چی» تبریز در حال فروپاشی است

  مرثیه‌ای برای طاق‌های شکسته

  با آغاز سال 2018 یعنی از چند روز پیش، تبریز عملا پایتخت گردشگری جهان اسلام شد و میزبان هزاران و شاید میلیون‌ها گردشگر که احتمالا از سراسر کشورهای اسلامی پایشان به تبریز بازخواهد شد. در این میان اگرچه تکاپوی مسئولان استان برای میزبانی هرچه بهتر از این گردشگران با برنامه‌ریزی‌های فراوان و اقدامات متعدد، قابل مشاهده است، اما آنچه در عمل مشاهده نمی‌شود، اقدام موفق و موثر در برخی بخش‌ها ازجمله بهسازی و آماده‌سازی خانه‌های قدیمی تبریز به عنوان آثار تاریخی و کم‌نظیر این شهر است که می‌تواند مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

 • یک کشور اروپایی که کمترین گردشگر را دارد+عکس

  کشور سان‌مارینو، کشوری کوچک با قدمتی باستانی در قاره سرسبز اروپا، با وجود چشم‌اندازهای فوق‌العاده، متاسفانه گردشگران کمی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. با این کشور زیبا، بیشتر آشنا شوید.

 • به بهانه انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی

  نگاه آسیا به شهر‌ «بوعلی»

  در حالی که همدان از اول سال جاری میلادی توسط سازمان گفت‌وگوی همکاری آسیایی به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی برگزیده شده، کارشناسان این امر را فرصتی کمیاب برای بهبود کمی وکیفی گردشگری همدان و ایجاد اشتغال پایدار در آن ارزیابی می‌کنند.