• 0 0
  • 0

گالری‌های تهران در هشتمین ماه سال 93

پنج شنبه 22 آبان 1393 ساعت 14:00
در پایان این هفته نیز گالری‌ها و فرهنگسراهای تهران با برگزاری نمایشگاه‌هایی از آثار هنرمندان هنرهای تجسمی میزبان هنردوستان هستند.

آیدین آغداشلو پس از 40 سال در یک نمایشگاه انفرادی، نقاشی‌هایش را به‌نمایش می‌گذارد.

در این نمایشگاه 11 نقاشی و یک مجسمه ارائه می‌شود که آغداشلو بیشتر آن‌ها را در دو سال اخیر خلق کرده و این خود گویای اهمیت مضاعف این نمایشگاه است.

آغداشلو نمونه‌هایی شاخص از مهم‌ترین مجموعه نقاشی‌هایش را در نگارخانه «اثر» ارائه می‌کند که هم به نوعی مروری بر آثار او است و هم از گفتمان اندیشه‌پردازی می‌گوید که او در نیم قرن گذشته بر آن تأکید کرده است.

نمایشگاه آیدین آغداشلو پس از افتتاحیه در عصر جمعه ٢٣ آبان‌ماه تا ٢١ آذر ماه در نگارخانه «اثر» واقع در خیابان ایرانشهر، خیابان برفروشان، روبه‌روی خانه هنرمندان، شماره ١٦ دایر خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ١١ تا ٢٠ و جمعه‌های غیر افتتاحیه ١٦ تا ٢٠ (گالری شنبه‌ها تعطیل است) از این آثار دیدن کنند.

فرهنگسرای نیاوران

هفتمین نمایشگاه «هفت نگاه» با میزبانی هفت گالری و ارائه ٤٠٠ اثر از ٣٥٠ هنرمند ٢٣ آبان‌ماه آغاز می‌شود.

فروش سال هنرهای تجسمی ایران (هفت نگاه) شامل گالری‌های آریا، الهه، گلستان، ماه مهر، هفت ثمر و والی از مهرماه ١٣٨٥ با هدف رونق‌افزایی به اقتصاد هنر و دعوت اقشار مختلف مردم به خرید آثار هنری آغاز به کار کرده است.

سهراب سپهری، محمد احصایی، آیدین آغداشلو، پرویز تناولی، غلامحسین نامی، ایران درودی، نصرالله افجه‌ای، فریده لاشایی، فرح اصولی، هانیبال الخاص، احمد اسفندیاری، رضا درخشانی، علی‌اکبر صادقی، پروانه اعتمادی، جلال شباهنگی، محمود جوادی‌پور، حسین محجوبی، صداقت جباری، محمدابراهیم جعفری، طاها بهبهانی، رعنا فرنود، شیرین اتحادیه، شهره مهران، ایرج شافعی، رزیتا شرف‌جهان، مهرداد محب‌علی، هومن مرتضوی، علی اصغر معصومی از جمله‌ هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به‌نمایش درآمده است.

«هفت نگاه» عصر جمعه ٢٣ آبان در فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران، مقابل پارک نیاوران افتتاح می‌شود و تا هفتم آذرماه، هر روز از ساعت ١٠ تا ١٩ (روزهای تعطیل ١٤ تا ١٩) برای علاقه‌مندان باز خواهد بود.

گالری والی

نمایشگاهی از تازه‌ترین عکس‌های اسفندیار پورمقدم با عنوان «رابطه نامشترک» از ۱۶ آبان‌ماه در گالری والی برپا شده است.

اسفندیار پورمقدم متولد ۱۳۶۲ در تهران و دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ارشد مدیریت هنری از دانشگاه سوره است.

او دبیری چهار دوره مسابقه عکس شوکا، حضور در چند نمایشگاه گروهی و برپایی چند نمایشگاه انفرادی از سال ۸۰ تا کنون را در کارنامه‌ی هنری خود دارد. تازه‌ترین نمایشگاه او با عنوان «اتاق تک نفره» دی‌ماه ۹۲ در همین گالری برپا شده بود.

این نمایشگاه تا ۲۷ آبان‌ماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برپا است. گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، بعد از پل کردستان، پلاک ۷۲ واقع و روزهای شنبه تعطیل است.

همچنین در این گالری، احمد خلیلی‌فرد در تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی‌های خود، روایات تغزلی و عارفانه‌ مردم کُرد را به‌نمایش می‌گذارد.

این هنرمند درباره‌ این نمایشگاه گفت: 17 تابلوی نقاشی با تکنیک ترکیبی رنگ روغن و اکریلیک روی بوم به‌نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه عنوان خاصی ندارد و در ادامه‌ی سبک کاری خاص من است.

نمایشگاه آثار این هنرمند 30 آبان تا 11 آذرماه از ساعت 16 تا 20 در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، بعد از پل کردستان، شماره ۷۲ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. این گالری شنبه‌ها تعطیل است.

گالری گلستان

گالری گلستان میزبان نمایشگاهی از آثار «شبنم طلوع» خواهد بود که در نقاشی‌هایش انسان و مسائل انسانی را به تصویر کشیده است.

شبنم طلوع - هنرمند نقاش - گفت: مجموعه‌ای شامل 30 اثر نقاشی را که در سبک آبستره و فیگوراتیو با اکریلیک و تعدادی را هم با جوهر و قلم فلزی کشیده‌ام، در گالری گلستان به‌نمایش می‌گذارم.

این نمایشگاه از 23 تا 28 آبان‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 میزبان علاقه‌مندان است.

گالری سیحون

یک مجسمه‌ساز، تازه‌ترین آثار سرامیکی خود را با موضوع «مرد» در گالری سیحون به‌نمایش می‌گذارد.

مریم کوهستانی درباره‌ نمایشگاه «اما هنوز همه‌چیز شکننده است» گفت: هشت اثر حجمی از جنس سرامیک که در ابعاد مختلف ساخته شده‌اند، به‌نمایش گذاشته می‌شوند. این مجسمه‌ها سر ندارند و دلیل این موضوع هم این بود که نمی‌خواستم برای آن‌ها هویت‌سازی کنم.

نمایشگاه «اما هنوز همه‌چیز شکننده است» 16 تا 28 آبان‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری سیحون به نشانی خیابان خالد اسلامبولی، کوچه چهارم، شماره 11 میزبان علاقه‌مندان به هنر مجسمه‌ سازی است.

گالری طراحان آزاد

گالری طراحان آزاد میزبان نقاشی‌های هنرمندی است که انسان را در ابعاد واقعی‌اش نقاشی‌ کرده است.

سلمان خوش‌رو - هنرمند نقاش - مجموعه‌ای از 12 اثر خود را با عنوان «پروتگونیست» به‌نمایش گذاشته است. در این نقاشی‌ها انسان در ابعاد واقعی به‌نمایش درآمده است.

نمایشگاه «پروتگونیست» عصر جمعه، ٢٣ آبان‌ماه افتتاح می‌شود و تا 14 آذرماه هر روز از ساعت ١٦ تا ٢٠ در نگارخانه طراحان آزاد واقع در میدان فاطمی، میدان گل‌ها، میدان سلماس، پلاک پنج برپاست.

پردیس سینما گالری ملت

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های مصطفی دشتی از 19 آبان‌ماه در گالری پردیس ملت برگزار شده است.

دشتی که پیش از این آثارش در نمایشگاه گروهی «بیان و انتزاع» در گالری پردیس سینمایی ملت به‌نمایش درآمد، نمایشگاهی انفرادی از آثار انتزاعی خود را در این گالری برگزار کرده است.

نمایشگاه مصطفی دشتی تا 8 آذرماه هر روز از ساعت 11 تا 21 در گالری ملت واقع در خیابان ولی عصر (عج)، بزرگراه نیایش، روبه‌روی بزرگراه کردستان، پردیس سینما گالری ملت، طبقه منفی دو میزبان علاقه‌مندان است.

گالری مینا

علی‌اصغر قره‌باغی پس از 60 سال فعالیت و نقد هنری، نخستین نمایشگاه آثارش را برگزار می‌کند. این نمایشگاه با اصرار دوستان این هنرمند از جمله جواد مجابی و بهزاد شیشه‌گران که در جریان آثار این هنرمند بودند، برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن نمایشگاه «عشق نهانی» از 23 آبان‌ماه از ساعت 16 تا 20 به گالری مینا به نشانی پاسداران، گلستان دوم (شهید فلاح‌زاده)، شماره 120 مراجعه کنند.

گالری نقش جهان

یک هنرمند، آثار چاپ دستی خود را که تلفیقی از سبک‌های کلاسیک و مدرن است در گالری نقش جهان به‌نمایش می‌گذارد.

پرنیان صابرمختاری - هنرمند - درباره‌ نمایشگاه «کژ مرو بی‌انتها» گفت: 17 کار چاپ دستی سیلک اسکرین و فلوک در اندازه‌ 50*50 سانتی‌متر به‌نمایش گذاشته می‌شوند. این آثار تلفیقی از سبک‌های گذشته و مدرن هستند و کلیشه‌های چاپ آن‌ها از یک تا سه رنگ تشکیل شده است.

این نمایشگاه از 23 تا 28 آبان‌ماه در گالری نقش جهان به نشانی خیابان نیاوران (باهنر)، از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، شماره 9 میزبان علاقه‌مندان به هنر چاپ دستی است.

خانه‌ هنرمندان ایران

نمایشگاهی شامل مجسمه‌های حمیدرضا آویشی، هنرمند اهل سیستان و بلوچستان، در نگارخانه‌های خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان درباره‌ این نمایشگاه گفت: نگارخانه‌های ممیز، پاییز و زمستان و میرمیران خانه‌ هنرمندان ایران میزبان مجسمه‌های حمیدرضا آویشی می‌شوند. در این نمایشگاه 60 اثر حجمی در قالب آثار فلز، گچ، چوب و سفال حاصل 10 سال فعالیت آویشی در معرض دید قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام عباس دانشی افزود: این نمایشگاه از 24 آبان تا 3 آذرماه در نگارخانه‌های هنرمندان ایران برگزار می‌شود.(ایسنا)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1718167042277341988
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: