• 1 0
  • 0

جزییات انهدام شبکه بزرگ سرقت در تهران

جمعه 24 مرداد 1393 ساعت 10:39
رییس پلیس آگاهی تهران از دستگیری گروه بزرگی از سارقان خشن در پایتخت خبر داد که به روشهای مختلف بیش از 100 فقره سرقت را مرتکب شده بودند.

پس از دریافت اخبار و اطلاعات در خصوص ارتکاب سرقت های خشن از سوی گروهی از مجرمان سابقه دار ، موضوع برای رسیدگی و انجام تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان با انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که گروهی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای که تعدادی از آنها به تازگی و با تأمین قرار وثیقه آزاد شده اند، دوباره با تشکیل گروه های سرقت، سرقت های خشن خود را از سر گرفته اند.

در ادامه و با بررسی اظهارات شکات و شناسایی تصاویر متهمان از سوی گروهی از مالباختگان و همچنین تصاویر به دست آمده از صحنه های سرقت، کارآگاهان اقدام به شناسایی شیوه و شگردهای مختلف سرقت ها کردند.

شیوه و شگرد سرقت ها حکایت از آن داشت که متهمان به شیوه و شگردهای مختلف زاغ زنی و سرقت از مراجعه کنندگان به مراکز تجاری و بانک ها، زورگیری از عابرین با استفاده از انواع موتورسیکلت و زورگیری در پوشش مسافرکشی، اقدام به دهها فقره سرقت در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین شهرستانهای حاشیه تهران از جمله شهریار، سلامشهر، کرج کرده اند.

گروهی از متهمان - 9 متهم سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت های خشن بویژه زاغ زنی و خفه کنی - اقدام به شناسایی مالباختگان در داخل صرافی ها ، بانک ها و مراکز تجاری کرده، آنها را تعقیب و در مکانی خلوت و کم تردد به شیوه خفه کنی اموالشان را مورد سرقت قرار می دادند. بررسی تصاویر بدست آمده از مراکز تجاری و... ، یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای به نام «امید . ق» را نشان می داد که پس از شناسایی افراد مورد نظر، مشخصات مالباختگان را به سایر همدستان و اعضای گروه اعلام و آنها نیز اقدام به سرقت به شیوه زورگیری و خفه کنی می کردند.

شناسایی تعدادی دیگری از مالباختگان نیز نشان داد که گروهی از متهمان در قالب گروه های 2 ، 4 ، 5 ، 6 نفره و با دو یا سه دستگاه موتورسیکلت اقدام به سرقت های مقرون به آزار، کیف قاپی، گوشی قاپی و گردنبند قاپی کرده و عمده سرقت های خود را مناطق جنوب، غرب، مرکز، شمال و شهرهای اطراف تهران از جمله اسلامشهر، شهریار و کرج انجام داده اند.

شناسایی تصاویر سه عضو دیگر گروه سارقین حکایت از آن داشت که سه متهم 20 ساله به نام های داریوش، وحید و جاوید، در پوشش راننده از مسافر و با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ اقدام به زورگیری از مسافران درون شهری کرده و در یک فقره از سرقت های نیز با رها کردن یک دستگاه خودرو از محل سرقت متواری شده اند. این گروه از سارقان، عمده سرقت های خود را در مناطق غرب تهران به ویژه در محدوده میدان آزادی، یافت آباد و همچنین اسلامشهر و شهریار انجام می دادند.

با شناسایی تمامی اعضای گروه سارقان و با انجام هماهنگی قضایی با شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، دستگیری تمامی سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و سرانجام در سحرگاه 21 مرداد، طی چند عملیات همزمان در مناطق مختلف شهر تهران، تمامی متهمان دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شناسایی متهمان از سوی دهها مالباخته، افزود: با انتقال متهمان به اداره هجدهم پلیس آگاهی و در همان تحقیقات اولیه ، متهمان که در برابر دلایل و شواهد به دست آمده از صحنه های سرقت چاره ای جز اعتراف نداشتند به بیش از صد فقره سرقت در سطح شهر تهران اعتراف کردند که با توجه به تجمیع پرونده ها در اداره هجدهم، تعدادی از شکات و مالباختگان پس از حضور در این اداره اقدام به شناسایی دقیق و کامل متهمان کردند.(مهر)

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1607204159018140094
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: