jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۷۶۰۰۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۱:۴۳

یکی از اپلیکیشن‌هایی که بیشتر کاربران روی موبایل از آن استفاده می‌کنند، اپلیکیشن فیس‌بوک است که در واقع می‌توان آن را قاتل باتری گوشی‌‌های هوشمند خواند.

پرمصرف ترین اپلیکیشن موبایل کدام است؟

به گزارش جام جم کلیک: گزارش AVG فیس‌بوک را پرمصرف‌ترین اپلیکیشن مورد استفاده در گوشی‌های‌هوشمند خوانده است. البته نباید نقش این اپلیکیشن‌ را در کند کردن گوشی نادیده گرفت.

فیس‌بوک بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان است و از این‌رو بسیاری از کاربرانی که از گوشی‌های‌هوشمند استفاده می‌کنند، این اپلیکیشن را از روز اول روی ابزار‌های خود نصب می‌کنند. پیش از این نیز گزارش‌های متعددی منتشر شده که در آن‌ها فیس‌بوک در زمره‌ی پرمصرف‌ترین اپلیکیشن‌های مورد استفاده قرار گرفته است. AVG با انتشار گزارشی، فیس‌بوک را پرمصرف‌ترین اپلیکشنی خوانده که نقش بسزایی در کند شدن گوشی دارد.

اما این تنها اپلیکیشن موجود در لیست نیست و اینستاگرام نیز که هم‌اکنون زیر پرچم فیس‌بوک فعالیت می‌کند، در رتبه‌های بالای در بین اپلیکیش‌ن‌های ارائه شده برای گوشی‌های اندرویدی قرار گرفته است. براساس گزارش منتشر شده، اینستاگرام و فیس‌بوک نه‌تنها باتری را بیش از سایر اپلیکیشن‌ها مصرف می‌کنند، بلکه با اشغال حافظه‌ی گوشی و همچنان اختصاص پهنای باند بیشتر، عملکرد گوشی‌های اندرویدی را نیز کاهش می‌دهند.

البته میزان مصرف منابع گوشی، بستگی مستقیم به زمانی دارد که این اپلیکیشن‌ها روی سیستم نصب شده باشند. بنابراین در صورتی که این اپلیکیشن‌ها را برای مدت طولانی روی گوشی خود داشته باشید، در این صورت حجم داده‌های ذخیره شده نیز افزایش می‌یابد که بهترین راهکار برای بهینه‌سازی عملکرد سیستم، پاک کردن کش است. بروزرسانی‌های منتشر شده نیز می‌تواند منجر به سنگین‌تر شدن اپلیکیشن شود که این موضوع در مورد فیس‌بوک که مدام بروز می‌شود، سندیت دارد.

در کنار فیس‌بوک، اپلکیشن‌های دیگری نیز نظیر آمازون برای اندروید، شماری از اپلیکیشن‌های سامسونگ و اسپاتیفای نیز عملکرد مشابهی دارند. اپلیکیشن‌های دیگری نظیر دیلی‌میل و همچنین تامبلر نیز در کنار فیس‌بوک، اینستاگرام و اسپاتیفای پنج رتبه‌ی بالای جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: نامه نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر