jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۲۱۲۸۰ ۱۰ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۷:۱۷

پسری پنج‌ساله دارم. بعضی وقت‌ها خون‌دماغ می‌شود، بخصوص در سرما. مشکل تنفسی ندارد. چه کاری باید کرد و علت چیست؟

با توجه به اینکه بیان کردید در سرما، فرزندتان دچار خون‌دماغ می‌شود، می‌توان علت را خشک و سرد بودن این فصل بیان کرد، زیرا سرد بودن هوا سبب می‌شود تا راه تنفسی و مخاط داخل حفره‌های بینی خشک و دچار خون‌ریزی شود. برای پیشگیری از این امر می‌توانید هوای اتاق را به‌وسیله دستگاه‌های بخور مرطوب نگه‌دارید، همچنین با استفاده از قطره‌ کلرورسدیم و کرم‌های ویتامین‌A چشمی می‌توانید حفره‌های بینی را چرب کنید. البته اگر در زمانی که هوا سرد نیست، پسرتان دچار خون‌ریزی از بینی می‌شود، علت‌های مختلفی برای آن وجود دارد، از جمله؛ انحراف تیغه بینی، دست‌کاری بینی، توده یا ضایعات در حفره بینی که این موارد فقط با معاینه و گرفتن شرح حال بیمار تشخیص‌دادنی است.
>> شهرآرا/ دکتر جواد اسلامی (متخصص گوش، حلق و بینی)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر