jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۵۱۴۳ ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۸

پیشنهاد این هفته ما، پای پیاده‌روی می‌خواهد و چشم بینا و شامه تیز. پای پیاده‌روی برای آن که کوچه باغ‌های سبز روستای کن را باید قدم‌زنان رفت و نمی‌شود از پشت شیشه ماشین آنها را تماشا کرد.

چشم‌های شما باید گردو‌های سبز نورس و گیلاس‌های سرخ آبدار را روی سرشاخه‌هایی که از سر دیوار‌های کاهگلی تا کوچه پل زده‌اند، ببینند. شامه تیز را هم نیاز دارید تا سیب‌های گلاب را بو بکشید و آن وقت بفهمید در همه سال‌های زندگی، از آن بوی خوش و دوست‌داشتنی غافل بوده‌اید؛ همه اینها را اگر روی هم جمع کنید، می‌شوند روستای کن.
اگر عزمتان را جزم کرده‌اید که کن را ببینید، لازم نیست راه دور بروید؛ چون این روستا دقیقا در شمال باختری تهران و در ابتدای دره سولقان و در خاور رودخانه کن قرار گرفته است. بخش کن از 5 محله به نام‌های سرآسیاب، اسماعیلیان، درقاضی، میان‌ده و بالون تشکیل شده است و برای دیدنش باید عجله کنید؛ چون واقع شدنش در حاشیه شمال خاوری تهران سبب شده است ساخت‌وساز‌های  پایتخت، دامن زمین‌های اطراف آن را هم بگیرد و بعید نیست دیر یا زود، شهر، این نقطه سبز را هم ببلعد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر