jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۴۶۷۷۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۸

در حالی که این روزها توجه جهان به کروناویروس جدید و اخبار چالش‌برانگیز آن جلب شده، از سوی دیگر شیوع گسترده آنفلوآنزای فصلی در آمریکا همچنان قربانی می‌گیرد.

شیوع گسترده آنفلوآنزای فصلی در آمریکا با هزاران قربانی

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، بر اساس داده‌های جدید مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده آمریکا فعالیت ویروس آنفلوآنزا در هفته منتهی به اول فوریه هم‌چنان در ایالات متحده رو به افزایش بوده و این روند پایدار است. این روند بعد از افت چشمگیر فعالیت ویروس آنفلوآنزا در دو هفته اول سال ۲۰۲۰ میلادی مشاهده شده است.

فعالیت ویروس آنفلوآنزا تقریبا در هر منطقه از ایالات متحده گسترش یافته و انتشار بالای ویروس در ۴۵ ایالت و پورتوریکو وجود داشته است. میزان شیوع سویه‌های آنفلوآنزای A و آنفلوآنزای B برای این فصل به طور کلی تقریباً برابر بوده اما در هفته‌های اخیر افزایش همه‌گیری آنفلوآنزای A مشاهده شده است.

ویروس‌های آنفلوآنزای B متداول‌ترین ویروس‌های آنفلوآنزا در کودکان، نوزادان و بزرگسالان تا ۲۴ سالگی هستند، در حالی که آنفلوآنزای A بیشتر در افراد ۲۵ به بالا و سالمندان مشاهده می‌شود.

هفته گذشته ۱۰ مورد دیگر مرگ ناشی از آنفلوآنزا در کودکان آمریکایی گزارش شد که تعداد کل قربانیان آنفلوآنزای این فصل را به ۷۸ نفر رسانده است.

برآوردهای مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده حاکی از آن است که در این فصلِ‌ شیوع آنفلوآنزا که از ۲۹ سپتامبر آغاز شده است، حداقل ۲۲ میلیون مورد ابتلا در آمریکا، ۲۱۰ هزار مورد بستری در بیمارستان و ۱۲ هزار مورد مرگ و میر در این کشور بر جای گذاشته است.

به گفته کارشناسان آنفلوآنزایی که در حال حاضر به طور گسترده در آمریکا شیوع یافته است با موارد ساده‌ای همچون شست‌وشوی مرتب دست‌ها، دوری از افرادی که سرفه یا عطسه می‌کنند، مراجعه فوری به پزشک در صورت احساس بیماری یا مشاهده علائم، قابل پیشگیری و درمان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر