چگونه مرادی با بهبود 11 دقیقه‌ای رکورد ایران،‌ المپیکی شد؟

سهمیه تاریخی‌ برای ماراتن

ایران چند روز پیش اعلام خبر المپیکی شدن احسان حدادی و محمدجعفر مرادی، اهالی دوومیدانی و ورزش ایران را خوشحال کرد؛ زیرا این دونفر بعد از مسابقه‌هایی که حدود یک سال از زمان آن گذشته بود در خانه‌های خود سهمیه المپیک گرفتند.

ایروبیک ژیمناستیک ایران برنز گرفت

تیم 3 نفره ایروبیک ژیمناستیک ایران در رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا در هوشی مینه ویتنام موفق به کسب مدال برنز شد.

دوومیدانی کاران ایران دربرنامه المپیکی به 4 گروه تقسیم شده‌اند

دو و‌میدانی در خط استارت المپیک

زمان زیادی نیست که مجید کیهانی روی صندلی ریاست فدراسیون دوومیدانی ‌نشسته، اما در همین مدت زمان اندک منتقدانی پیدا کرده است از نوع سرسخت.

رسوایی دوپینگ روس‌ها

یک سال پس از افشاگری رسانه‌ها، پیرامون وجود دوپینگ سازمان‌یافته در روسیه، آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در حالی حاصل تحقیقات 11 ماهه خود را منتشر کرد که بنا بر این تحقیقات، دوومیدانی روسیه باید به حالت تعلیق درآید؛ ورزشی که 25 درصد مدال‌های روسیه در المپیک لندن را به دست آورده و چنین محرومیت کمر ورزش این کشور در المپیک 2016 ریو را خواهد شکست، به همین دلیل کاخ کرملین ساعاتی پس از انتشار این گزارش به کلی آن را رد کرد.

خواب‌های طلایی احسان برای المپیک«ریو»

دوومیدانی سر گل بازی‌های المپیک، با سابقه‌ای به اندازه عمر بازی‌های المپیک، این روزها در ایران با شایعه‌های متعددی روبه‌روست. از برنامه‌های مختلف ورزشکاران المپیکی گرفته تا آمدن مربیان خارجی، همین طور برپایی اردوهای داخلی و خارجی که عمده‌ترین بحث‌های این روزهای دوومیدانی ایران است. چند دوومیدانی کار با بلیت ریو در دست، مراحل آماده‌سازی خود را سپری می‌کنند و از طرفی تعدادی بخت خود را در مسابقه‌های انتخابی پیش رو آزمایش می‌کنند، اما در این میان تمام بحث‌های کارشناسان و مسئولان فدراسیون دوومیدانی حول یک محور می‌چرخد‌؛ احسان حدادی.

فدراسیون دوومیدانی می‌خواهد خلأ لیگ خوب را با برنامه‌های تیم ملی پر کند

نفس‌های تازه تا المپیک ریو

سه سهمیه المپیکی دوومیدانی ایران ورزشکاران تحت پوشش فدراسیون دوومیدانی را امیدوار کرده است تا بخت خود را در رقابت‌های آینده آزمایش کنند.

مرگ، رسیدن به خط پایان نیست

جام جم ورزشی: هفته گذشته جامعه ورزش کشور در غم فراق ورزشکاری حرفه‌ای و مادری مهربان به سوگ نشست؛ ورزشکاری که در اخلاق و منش پهلوانی بزرگ‌ترین افتخار را برای خانواده بزرگ ورزش بانوان رقم زد.

با لیلا رجبی، اولین مدال‌آور تاریخ دوومیدانی ایران در بازی‌های آسیایی

به‌ حجابم‌‌ افتخار‌ می‌کنم

گفت‌وگو با لیلا رجبی نوعی مکاشفه است. کشف آنچه برای تبدیل شدن به یک قهرمان ملی در ایران طی کرده و رویاهایی که جایی غیر از زادگاهش محقق شده است.

تفتیان: برنامه‌هایم تا المپیک را اعلام کردم

حسن تفتیان، رکورددار دو سرعت ایران درباره شرایط دوومیدانی ایران حرف‌های زیادی دارد. او ثابت کرد چنانچه توجه بیشتری به دوومیدانی شود خیلی زود می‌توانیم به سطح اول دنیا برسیم. او در دوومیدانی به همراه رضا قاسمی این باور را ایجاد کردند که برنامه‌ریزی در دوهای سرعت می‌تواند سد نتیجه نگرفتن در رقابت‌هایی که گل سرسبد مسابقه‌های دوومیدانی است، بشکند.

واترپلوی جوانان ایران در آسیا برنز گرفت

جام جم ورزشی : تیم ‌ملی واترپلوی جوانان ایران در دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی آسیا تیم قدرتمند چین را شکست داد و برنز گرفت.

دعوت دونده ایرانی به مجمع جهانی بازی منصفانه

جام جم ورزشی: دونده سه هزارمتر بامانع ایران به دلیل کار جوانمردانه به مجمع جهانی بازی منصفانه دعوت شد.

دونده ایرانی نفر ۵۱ دوی ماراتن سوئد شد!

جام جم ورزشی: دونده ایرانی عنوان پنجاه‌ویکم رقابت‌های نیمه‌ ماراتن سوئد را از آن خود کرد.

واترپلو جوانان ایران باز هم هفدهم جهان شد

جام جم ورزشی: تیم واترپلو جوانان ایران در هجدهمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی جهان جوانان قزاقستان، بار دیگر در سکوی هفدهم جهانی ایستاد.

جوانان واترپلو پشت دیوار چین ماندند

جام جم ورزشی: تیم ملی واترپلوی جوانان در تلاش برای کسب مقام سیزدهمی جهان در یک دیدار نفس‌گیر مغلوب چین شد.

شکست تیم ایران در نخستین روز رقابت های جهانی واترپلو

جام جم ورزشی: تیم ملی واترپلوی جوانان ایران در نخستین مسابقه خود در آلماتی با ارائه یک نمایش قابل قبول با حساب ١٨ بر ۶ مغلوب صربستان یکی از قدرت های برتر و مدعی قهرمانی در این مسابقات شد.

اتهام تقلب به رییس جدید

مجید کیهانی رییس فدراسیون دوومیدانی شد

جام جم ورزشی: انتخابات رییس جدید فدراسیون دوومیدانی با حواشی فراوانی به پایان رسید.

حدادی:یک نفر مثل محمد بنا می خواهم که بالای سرم باشد

پرتابگر ایران می گوید حتی اگر سهمیه هم بگیرد شاید در المپیک شرکت نکند.

دوومیدانی در انتظار رییس جدید

جام جم ورزشی: رییس جدید فدراسیون دوومیدانی فردا انتخاب و معرفی می شود.

موسوی رکورد پرتاب چکش باشگاه‌های ایران را شکست

جام جم ورزشی: در اولین روز مرحله دوم لیگ دوومیدانی رکورد پرتاب چکش باشگاه‌های ایران شکسته شد.

قهرمان تاریخ ساز دوهای سرعت ایران از دویدن با «گاتلین» می‌گوید

تفتیان: خدا را شکر روسفید شدم

داشتن دو حس خوشحالی و تعجب در نگاه مربیانی که در هتل محل اقامت دونده‌های سرعت دنیا از کنار حسن تفتیان عبور می‌کردند برای دونده ایرانی راه پیدا کرده به نیمه نهایی رقابت‌های دوومیدانی جهان جالب توجه بود. اینک او از شهرستان تربت حیدریه خودش را در پکن و میان بزرگان دوومیدانی دنیا می‌دید.

قبلی۴بعدی