سمیع زاده‌: شانس‌ سهمیه‌ ریو داریم

منع اعزام ملی‌پوشان به مسابقات کسب سهمیه المپیک امارات باعث شد‌ بازیکنان با عنوان تیم‌های باشگاهی در این رقابت‌ها حاضر شوند. هرچند در نهایت این رقابت‌ها برای شناگران ایرانی هیچ سهمیه‌ای به همراه نداشت. سراغ محسن سمیع‌زاده، دبیر فدراسیون شنا رفتیم تا از چند و چون این رقابت‌ها و همچنین برنامه‌های آتی فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک ریو جویا شویم.

یک روز با دوندگان ماراتن در کنار نقش رستم و تخت جمشید چگونه گذشت؟

آماده «رو» به سوی صلح

دویدن، دویدن و رسیدن. مهم نیست با کدام پرچم و با چه ملیتی از خط پایان عبور کنی، زیرا در مسابقه‌ای که در ستایش صلح و دوستی برگزار می‌شود همه تو را در آغوش می‌گیرند و تلاش و مشارکتت را در مسابقه‌ای به نام صلح و به پاس امنیت می‌ستایند.

امیر صادقیان

نخستین مسابقه ماراتن بین‌المللی ایران

مسابقات بین المللی دو ماراتون با حضور 151 دونده از 28 کشور جهان صبح امروز برای اولین بار در ایران از نقش رستم در شهرستان مرودشت فارس آغاز و پس از طی مسیر 42کیلومتری توسط دوندگان پایان یافت.

چگونه سهمیه دوومیدانی ایران در المپیک به شش نفر رسید؟

پیاده‌روی تا المپیک

حمیدرضا زورآوند ملی پوش همدانی، در مسابقه 20 کیلومتر پیاده‌روی قهرمانی آسیا صبح روز یکشنبه اول فروردین در کوماتسوی ژاپن موفق شد با ثبت حد نصاب تعیین شده، سهمیه حضور در رقابت‌های المپیک 2016 ریو را به دست آورد و نخستین عیدی ورزشی در سال جدید را به مردم کشورش تقدیم کند.

شکسته شدن 4 رکورد ملی شنای ایران در دوبی

روز دوم ششمین دوره مسابقات بین المللی شنای دبی دیروز (سه شنبه) با جابجایی چهار رکورد ملی و کسب ۱۰ مدال پیگیری شد.

مسابقات پیاده‌روی قهرمانی آسیا

عیدی به خانواده دوومیدانی / زورآوند ششمین سهمیه المپیک را کسب کرد

نماینده ایران در مسابقات ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی قهرمانی آسیا که در ژاپن برگزار شد توانست سهمیه المپیک را کسب کند تا جمع دوندگان ایرانی حاضر در المپیک ریو را به عدد ۶ برساند.

دوومیدانی قهرمانی معلولان آسیا و اقیانوسیه - امارات

کسب دو مدال طلا و برنز در پایان روز پنجم

روز پنجم مسابقات دوومیدانی قهرمانی معلولان آسیا و اقیانوسیه با نشان طلای رمضان علی دولابی و نشان برنز مهدی هاشم‌زاده پایان یافت.

دوی صحرانوردی و امید به آینده

عملکرد تیم ملی دوی صحرانوردی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در بحرین را با وجود یک پله سقوط در رده جوانان می‌توان تا اندازه زیادی رضایتبخش توصیف کرد.

شنا در انتظار چراغ سبز گمرک

تکاپوی اصلی رشته‌های ورزشی در این چند ماه، حضور در مسابقه‌های انتخابی المپیک و کسب سهمیه است. شنا هم از این قاعده مستثنا نیست و می‌خواهد بدون سهمیه وایلد کارت و با کسب رکورد، بلیت ریو را به دست آورد، اما در این راه، سدهای کم و بیش محکمی سر راهش قرار دارند.

احتمال برگزاری اردوی حدادی در روسیه یا مالزی

در صورت ارائه درخواست مربی احسان حدادی برای برگزاری اردو در خارج از کشور، این پرتابگر ایران در یکی از کشورهای روسیه یا مالزی اردو برگزار می‌کند.

نگاهی به رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا

گام‌های سنگین قدم‌های چابک

هفتمین دوره از رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در قطر با یک طلا، 4 نقره و یک برنز برای ایران به پایان رسید. این رقابت‌ها با فراز و نشیب فراوان برای دوومیدانی‌کاران ایران دنبال شد که بسیاری از نتایج، جای تامل دارد.

رکورد تازه سریع ترین مرد ایران

دونده المپیکی ایران رکورددار 60 متر آسیا شد.

مسابقه در دوحه به امید ریو و پورتلند

زمان رقابت‌های قهرمانی آسیا فرارسید و دونده‌ها، پرنده‌ها و پرتابگران ایرانی که در انتظار مسابقه‌های داخل سالن آسیا بودند، خود را به محل برگزاری این پیکارها رساندند؛ ‌رقابت‌هایی که در آن سهمیه جهانی و برخی مواد المپیک توزیع می‌شود و از این نظر اهمیت زیادی دارد.

دختران دونده ایرانی در انتظار المپیک (عکس)

بعد از راهیابی زنان ورزشکار ایرانی به چند رشته المپیکی اکنون دختران دیگری در ورزش سهمیه رقابت های ریو را انتظار می کشند

وضعیت آماده‌سازی قهرمانان دوومیدانی ایران پیش از رقابت‌های آسیایی چگونه است؟

گام‌های سریع در جاده آسیا

اول) دوومیدانی داخل سالن ایران، نفرات برتر خود را برای رقابت‌های قهرمانی آسیا معرفی کرد. جدای از نتایج رقابت‌های تیمی که در آن تهران، کرمانشاه و آذربایجان شرقی اول تا سوم شدند و استان‌های قم، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و گلستان نیز در رده‌های چهارم تا هشتم قرار گرفتند نتایج انفرادی دوومیدانی کاران هم رضایت‌بخش بود.

چه خبر از برنامه اجباری شدن ژیمناستیک در مدارس؟

دبیر انجمن ژیمناستیک مدارس کشور گفت: برنامه اجباری شدن در آموزش و پرورش قطع نشده وقطع هم نخواهد شد.

همین الان از رادیو ایران پخش می شود:

علل ضعف ژیمناستیک کشور با وجود سابقه طولانی

با گذشت این همه سال از قدمت «ژیمناستیک» به جز یک مدال برنز عبدالله جامعی در مسابقات آسیایی افتخار دیگه ای برای کشور ما در بر نداشته است.

دونده المپیکی تهدید به تغییر تابعیت کرد

دونده ماراتن ایران که سهمیه المپیک را کسب کرده است مدعی شده در صورت ادامه دار بودن شرایط فعلی به کشور دیگری مهاجرت می‌کند!

دونده ایرانی تابعیت سوئدی و یا امارات را می پذیرد؟!

دونده المپیکی ایران ممکن است به دلیل مشکلاتی که دارد با نادیده گرفتن سهمیه المپیکی اش به تابعیت سوئد دربیاید.

مخالفت با برنامه‌های دونده المپیکی

مرادی: هنوز از جیب هزینه می‌کنم

محمدجعفر مرادی،‌ دونده المپیکی ماراتن ایران،‌ بعد از گرفتن سهمیه المپیک،‌ برنامه خود را به فدراسیون دوومیدانی ارائه کرد، اما ظاهرا این ورزشکار جوان کشورمان برای آماده‌سازی خود تا المپیک ریودوژانیرو مشکلاتی دارد.

قبلی۳بعدی