تشابه مادران، خانواده است

گفتگو با نسرین بابایی، بازیگر نقش مادر در «بی‌همگان»

تشابه مادران، خانواده است

۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲

مادرانگی‌هایی که ریحانه برای امیرعلی می‌کرد، بخش مهمی از «بی‌همگان» بود. نقش ریحانه با بازی نسرین بابایی با وجود شباهت‌هایی که به سریال‌های دیگر مثل افرا داشت، توانست رنگ و بوی دیگری داشته باشد و در پیش بردن قصه بی‌همگان موفق واقع شود.

تابوشکنی «بی‌همگان»

با حضور تهیه‌کننده و بازیگران سریال در «جام‌جم» بررسی شد

تابوشکنی «بی‌همگان»

۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

رسانه‌ملی با یک سبد پر از محصولات متنوع فصل پاییز را آغاز کرد و با تولیدات رنگارنگ که خانواده‌پسند هم است تلاش کرد تا شب‌های خنک پاییزی را برای مخاطبان گرم کند. یکی از این تولیدات مناسب که مورد توجه بسیاری از خانواده‌ها قرار گرفت و همه با علاقه پیگیر آن بودند، سریال تلویزیونی «بی‌همگان» بود که پخش آن به تازگی تمام شد.

«گودزیلا» مهمان خانه‌ها در پایان هفته

«گودزیلا» مهمان خانه‌ها در پایان هفته

۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن خط پایان، قهوه اسپرسو، تیم ماجراجو، عدالت نامرئی، چشمان بیدار بمو، قبر مشترک، گودزیلا در برابر کونگ، کاغذ، بی‌نظم منظم، اخبارگو، پرسی، لوراکس، ماشین شگفت‌انگیز، عشق پرواز می‌کند، وزه پرماجرا، حالا چه شود، نام و نام‌خانوادگی، تعطیلات، در زوید کوت، ماشین دیوانه، ماهی استثنایی، آری و تندباد، بی‌خوابی، خورنشین‌ها، مخترع‌بازی، ما یک باغ‌وحش خریدیم، بازگشت به اورا، قتل در قطار سریع‌السیر شرق، توماس و دوستان ـ دنیای بزرگ، ماجراجویی‌های بزرگ، خرس بزرگ، دارکوب زبل، مورچه، نقش دل، کبدی‌کاران، رعدآسا، دل، چ، ضربه‌مغزی، اینک آخرالزمان، میان‌ستاره‌ای، مأموریت ناممکن: غبار و کوچه کابوس امروز و فردا از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

ماجراهای همسایگی «زیر یه سقف»

ماجراهای همسایگی «زیر یه سقف»

۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰

تماشای قصه‌های همسایه‌ها، چالش‌هایشان و مهربانیشان نسبت به همدیگر همیشه شیرین بود و اینبار در قالب سریالی تازه برای مخاطبان روی آنتن می‌رود.

مصاف عشق و ایمان با آتش خشم و کین

نگاهی به سریال «آتش سرد»

مصاف عشق و ایمان با آتش خشم و کین

۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹

ملودرام اجتماعی، خانوادگی و انتقادی «آتش سرد» به تهیه‌کنندگی علی مهام و کارگردانی رضاابوفاضلی، این شب‌ها خانواده‌ها و بینندگان شبکه دوی سیما را به تماشای خود نشانده است. این مجموعه تلویزیونی به دلیل مضامین و محتوای اخلاق‌مدار خانوادگی، اجتماعی و ساختار هنری در گونه‌ها و ژانر‌های ملودرام و اجتماعی می‌گنجد.

«کیف انگلیسی» درامی عاشقانه در دل سیاست

نگاهی به «کیف انگلیسی» مجموعه جنجالی دهه هفتاد

«کیف انگلیسی» درامی عاشقانه در دل سیاست

۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

کیف انگلیسی از سریال‌های فاخر صداوسیما به کارگردانی مرحوم سیدضیاءالدین دری و تهیه‌کنندگی حسن بشکوفه از زمره مجموعه‌های تلویزیونی موفق بود که سال ۷۸ مقابل دوربین رفت و سال ۷۹ از شبکه یک سیما پخش شد. این سریال توانست مخاطبان بسیاری برای خود دست و پا کند. ماندگاری کیف انگلیسی به دلیل بازخوانی برخی واقعیت‌های تلخ سیاسی و اجتماعی معاصر بود که واکنشی به مسائل روز سیاسی کشور هم محسوب می‌شد و در آن سال‌ها بازخوردهایی میان رجال سیاسی داشت. در کنار داستان سیاسی سریال، یک داستان عاشقانه نافرجام نیز به مخاطب عرضه می‌شود و همین موضوع جذابیت و همه‌گیری قصه را افزایش می‌دهد. حالا بعد از 22سال خاطره کیف انگلیسی همچنان در ذهن مخاطب زنده است. سریالی که در زمان خود هم محبوب بود و هم جنجالی. به بهانه بازپخش کیف انگلیسی از شبکه تماشا به این عاشقانه سیاسی نگاهی خواهیم داشت.

درست شبیه زندگی

نگاهی به «دنیای شیرین دریا» سریالی که هنوز بعد از 24سال جذاب است

درست شبیه زندگی

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴

یک دنیای ساده و پاک. درست مثل خود دریا. گاهی خروشان و درهم، گاهی هم آرام و رام. این زندگی آدم‌های «دنیای شیرین دریا» بود. آدم‌هایی که بخش پررنگ‌شان کودکان و نوجوانان بودند و به بچه‌هایی که تماشای‌شان می‌کردند، یاد دادند چطور می‌توان بود و خوب بود و حتی روی دنیای آدم بزرگ‌ها هم تأثیر گذاشت. آنها در دوره‌ای از زندگی ما قهرمان‌هایمان بودند. قهرمان‌های ساده و معمولی‌ای که مثل این دوره برندباز نبودند و با لباس‌ها و قیافه‌های معمولی روستایی، به ما چهره‌ای واقعی از زندگی را نشان می‌دادند. اما اینکه چه شد یاد این قصه افتادیم هم به تولد نقش اصلی آن یعنی دریاخانم برمی‌گردد، بازیگری که مردادماه به نام او گره خورده و همین باعث شد تا در این گزارش یادی کنیم از این سریال که مدتی پیش روی آنتن رفت.

مأموریت مهم داستان‌های تلویزیونی

نگاهی به لزوم پرداخت به بیماری‌‌های صعب‌العلاج در سریال‌ها

مأموریت مهم داستان‌های تلویزیونی

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵

تردیدی نیست که آگاهی‌بخشی در حوزه‌های مختلف اجتماعی یکی از مهم‌ترین رسالت‌هایی است که برای سیما به‌عنوان تنها رسانه مجاز تلویزیونی کشور تعریف شده است، رسالتی که تلویزیون در تمام تاریخ چند دهه‌ای فعالیت خود درحال تلاش برای به انجام رساندن آن بوده که تولید و پخش صدها برنامه‌ آموزشی، علمی، اجتماعی و...گواهی بر این مدعاست. با این حال در این میان چالش‌هایی هم وجود داشته و دارد که گاه کار را برای تصمیم‌گیران و برنامه‌سازان سیما مشکل و حساسیت‌برانگیز می‌کند؛ مقوله‌ چگونگی پرداختن به برخی از بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج یکی از آنهاست. موضوعی که تاحدی در رسانه به آن پرداخته شده اما هنوز هم جای صحبت بسیار دارد.

ماجراهای خداداد در سیما

نگاهی به سریال «خداداد» که از شبکه آی‌فیلم پخش می‌شود

ماجراهای خداداد در سیما

۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹

خداداد یکی از میان ماست که گرفتاری‌های زیادی دارد. ازجمله این‌که برای دختر کوچکش باید جهیزیه فراهم کند تا او را به خانه بخت بفرستد. البته ماجراهای خداداد یکی‌دوتا نیست. او برای تامین هزینه‌های خانه و زندگی هم داستان‌هایی دارد. این خلاصه‌ای از مجموعه تلویزیونی «خداداد» است که به کارگردانی علی غفاری ساخته شده و این روزها از شبکه آی‌فیلم بازپخش می‌شود.

ببینید | کلیپ «تنهایی» با صدای احسان خواجه‌ امیری

ببینید | کلیپ «تنهایی» با صدای احسان خواجه‌ امیری

۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

تله‌ فیلم تنهایی به کارگردانی و نویسندگی حجت قاسم‌ زاده اصل و با بازی شهاب حسینی، رویا تیموریان، امیرحسین مدرس و... سال 1386 ساخته شد.

۱بعدی