• جهت جلوگیری از رومینگ ناخواسته

  زائران اربعین شبکه موبایل را در مرز به صورت دستی تنظیم کنند

  با توجه به خیل عظیم زائران اربعین حسینی و احتمال معطلی در پایانه‌های خروجی کشور زائران باید برای پیشگیری از رومینگ ناخواسته شبکه گوشی موبایل خود را در حالت دستی قرار دهند و تا قبل از خروج از مرز از شبکه موبایل ایرانی متصل باشند.

  • شبكه
 • رونمایی از خودروی برقی پورشه +عکس

  پورشه که در ابتدای سال جاری میلادی یک خودروی برقی قدرتمند 600 اسب بخاری تولید کرده بود، حالا با به روز کردن این مدل از محصول تازه ای رونمایی کرده است.

 • آنچه مدیران کسب‌وکارها برای مدیریت موثر باید بدانند

  20 نشانه یک مدیر موفق

  مدیر و مسؤول بودن آن‌قدرها که به نظر می‌رسد کار ساده‌ای نیست. مدیریت دیگران بار روانی و فشار زیادی ایجاد می‌کند. اما موضوع مهمی که گریبانگیر بسیاری از مدیران مجموعه‌هاست این است که ناظری بر نحوه عملکرد آنها وجود ندارد. بنابراین در بسیاری از موارد، مدیران ارزیابی‌ای از نحوه عملکرد خود ندارند و نمی‌دانند آیا مدیر خوبی برای مجموعه هستند یا نه!

 • وزن خودروهای آینده نصف می شود!

  محققان متوجه شدند فیبرهای کربنی که در بدنه خودرو به کار می روند، قابلیت ذخیره انرژی دارند. با استفاده از این قابلیت وزن خودروهای نسل آتی ۵۰ درصد کاهش می یابد.

 • جام آسمان

  شهاب‌ باران پایان مهر

  دو سه روز پیش سر کلاس با دانشجویانم درباره بارش‌های شهابی مهم هر سال صحبت می‌کردیم که به طور اتفاقی متوجه شدم مهم‌ترین بارش‌های شهابی هر سال در بازه زمانی ماه‌های مرداد تا دی رخ می‌دهد. واقعیت این است که طی یک سال بیش از 60 بارش شهابی در شب‌های مختلف سال به اوج می‌رسند. اما بر حسب تصادف بیشتر بارش‌های شهابی پربار در هر سال از اواسط تابستان تا اوایل زمستان خودنمایی می‌کنند. جالب است بدانید در واپسین شب‌های اولین ماه پاییز نیز هر ساله شاهد افزایش شمار شهاب‌ها در شب‌های نسبتا طولانی مهر ماه هستیم.

 • ریشه‌یابی علمی وقوع توفان‌هایی مانند فلورانس و مایکل در آن سوی کره زمین

  چرا آمریکا مدام گرفتار توفان است؟

  مایکل، دومین تندباد مهیب و کم‌سابقه سال جاری عملا آمریکایی‌ها را در منگنه گذاشته است. این توفان برخلاف توفان پیشین که فلورانس نام داشت، یک تندباد درجه ۳ است که طبق پیش‌بینی در مسیر حرکتش از ایالت فلوریدا به سمت شمال همچنان پرقدرت‌ ظاهر شد. یک هواشناس آمریکایی گفته است: «درسی که ما از این دو توفان یاد گرفتیم این است که هیچ توفانی شبیه توفان دیگر نیست! حتی اگر فاصله زمانی آنها خیلی اندک باشد.»

 • راهکاری جدید برای جلوگیری از عفونت زخم

  محققان دانشگاه ام آی تی آمریکا موفق به توسعه روشی شده اند که با ترکیب آنتی بیوتیک و باکتری های پروبیوتیک می توان دو رشته از باکتری های مقاوم به دارو را که باعث عفونت زخم می شود، ریشه کن کرد.

  • دانش
 • چه کسی خط مخصوص نابینایان را اختراع کرد؟

  مردی به نام «بریل»

  چهارم ژانویه سال 1809 پسری به دنیا آمد که لویی نام گرفت. لویی 43 سال بیشتر در این دنیا زندگی نکرد. اما به اندازه «ابد» جاودانه شد.

 • گفت‌وگو با سرپرست تیم سازنده نمونه مشابه یکی از مدل‌های خودروی روز دنیا

  و اینک لامبورگینی تبریزی!

  خودروهای مسابقه‌ای و سوپراسپرت همیشه در سراسر دنیا بسیار پرطرفدارند. این علاقه‌مندی میان برخی جوانان ایرانی نیز بشدت موج می‌زند.