• بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی در حوادث میانمار

  نسل‌کشی با فیسبوک

  برای بودائیان میانمار، یک گردش ساده در فیسبوک کافی است تا آنهارا سرشار از خشم و حس ملی‌گرایی کند. یک جریان بی‌پایان از عکس‌ها و کاریکاتورهای تحریک‌کننده ادعا می‌کنند که چیزی به عنوان پاکسازی قومیتی علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار وجود ندارد. در عوض با توجه به مطالب، اخبار بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری به اشتباه ارتش را به انجام جنایت بر علیه روهینگیا متهم می‌کنند تا به تروریست‌ها کمک کنند در کشور نفوذ کنند، بودائیان را بکشند و یک ایالت جدایی طلب اسلامی به وجود بیاورند.

 • سنای آمریکا فروش اف ۳۵ به ترکیه را ممنوع کرد

  در حالی که مجلس سنای آمریکا در لایحه بودجه سالانه دفاعی این کشور به موجب یک اصلاحیه فروش جنگنده‌های اف – ۳۵ به ترکیه را ممنوع اعلام کرد، وزیر امور خارجه ترکیه به این موضوع واکنش نشان داده و گفت کشورش جایگزین‌هایی برای این جنگنده‌ها پیدا خواهد کرد.

 • صدر ضد سعود

  پس از آن‌که ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، گفت: رابطه مسئولان ایرانی و سیدمقتدی صدر رابطه‌ای دوستانه و برادرانه است، این «دوستی و برادری» خودش را در ائتلاف جدید بین دو برنده بزرگ انتخابات عراق یعنی فهرست «سائرون و فتح» نشان داد. همین کافی بود تا تمام نقشه‌های عربستان برای نفوذ در آینده عراق و تاثیر‌گذاری در دولت برآمده از انتخابات را نقش بر آب کند. رسانه‌های سعودی و اتباع آنها که مدت‌ها بود بر طبل جدایی عراق از ایران می‌کوفتند یک‌باره با اتفاق جدیدی مواجه شدند که برایشان غیرقابل تصور بود.

 • جام جهانی جانی‌ها

  میلیون‌ها چشم روز پنجشنبه به عربستان دوخته شد‌، زمانی که تیم این کشور در بازی افتتاحیه جام جهانی 2018 فوتبال در مسکو به میدان ‌رفت. محمد بن سلمان، شاهزاده جوان سعودی که عملا رشته امور را در عربستان به عهده دارد، مهمان ویژه مراسم افتتاحیه و نخستین بازی جام ‌جهانی بود که میان عربستان و کشور میزبان یعنی روسیه برگزار می‌شد.