• جام‌جم پیامدهای طرح حصارکشی پل تاریخی اصفهان را بررسی می‌کند

  تدبیر فلزی برای سی‌وسه‌پل!

  در حالی نهایی‌شدن طرح میله‌گذاری فلزی و حفاظ روی دهانه‌های سی‌و‌سه پل توسط شورای فنی سازمان میراث فرهنگی تصویب شده و به مرحله اجرا می‌رود که هنوز گزینه‌هایی همچون نصب هشداردهنده‌های هوشمند و الکترونیکی به نوبت بررسی و تائید یا رد کارشناسان برای سی‌و‌سه پل نرسیده است.

 • در پی وقوع زمین لرزه

  ورود به کوه نمک بوشهر ممنوع شد

  فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: در پی وقوع زمین لرزه صبح امروز در بخش کاکی بوشهر و به منظور جلوگیری از هرگونه حوادث احتمالی، ورود به اثر ملی طبیعی کوه نمک به مدت سه روز ممنوع شد.

  • حوادث
 • گزارش جام‌جم از نابودی تدریجی تالاب شادگان و پیامدهای منفی آن در منطقه

  شادی از شادگان می‌رود

  حالا دیگر شمار سال‌هایی که تالاب شادگان در خوزستان در فهرست قرمز تالاب‌های بین‌المللی قرار گرفته به 24 رسیده است. 24 سال گذشت و هر سال اوضاع تالاب وخیم‌تر می‌شود، فاضلاب‌های شهری و زهاب نیشکر امان تالاب را بریده و حیات آبزیان و پوشش گیاهی آن را تحت تاثیر قرار داده است. البته فقط حیات تالاب نابود نشده، بلکه زندگی و معیشت مردمی که از قبل این تالاب روزگار می‌گذراندند هم دستخوش تغییرات ناخوشایندی شده و سایه نگرانی از کوچ مردم منطقه را بزرگ و بزرگ‌تر کرده است.

 • داماد، خانواده همسرش را کشت

  مرد جوانی به دلیل اختلاف خانوادگی، روز چهارشنبه با رفتن به خانه پدر همسرش در یکی از محله های شهر دیواندره اعضای خانه را به گلوله بست و چهار نفر را کشت.

  • حوادث
 • به احترام زمین

  به احترام زمین، زبان اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد (سَمَن) عاشق طبیعت این سرزمین پهناور است تا از تلاش‌هایشان درباره حفظ محیط زیست بگویند. ستون به احترام زمین، آماده دریافت تلاش‌ها و فعالیت‌های زیست‌محیطی شما هموطنان سبزاندیش‌مان است که سعی می‌کنید با عشق و نیروی جوانی به یاری محیط زیست کشورمان (که روزگار بدحالی را سپری می‌کند)، بشتابید.

 • تخت جمشید؛ چشم به راه دولت

  استان فارس و آثار و محوطه‌ها و بناهای تاریخی آن در اولین روز از سال نو شاهد رویدادی بود که می‌تواند نویدبخش افقی روشن برای این خطه و میراث تاریخی و فرهنگی‌اش باشد، و آن سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استان فارس و بازدید از آثار تاریخی فرهنگی این استان بویژه اثر جهانی تخت جمشید و مجموعه باستانی نقش رستم بود.

 • بی‌هویتی در کمین پایتخت

  تهران با توجه به این که از دویست و اندی سال پیش پایتخت ایران است، یکی از مهم‌ترین نقاط در ایران به شمار می‌رود که باید به حفظ میراث فرهنگی آن پرداخت. چرا که تهران پایتخت ایران است و الگویی برای کل این سرزمین به شمار می‌رود، بنابراین هر کار و فعالیت خوب یا بد در تهران می‌تواند الگویی برای کل کشورمان باشد و شبیه آن در سایر جاها نیز اجرا شود.