• یک جامعه شناس در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  رفتار نوجوانان تحت تاثیر عوامل بیرونی است

  یک جامعه شناس گفت: نوجوان به دلیل سیالی و آسیب پذیری در برابر تغییرات مورد تمرکز برنامه ریزی ها قرار دارد. هر جوان معلول دوره نوجوانی خود است. در گذشته فاصله بزرگی بین نوجوانی و جوانی وجود داشت، در واقع رده سنی نوجوان «شرایط پنهان» محسوب می‌شد. اما امروز دیگر اینگونه نیست؛ امروز نوجوانان هوشیار هستند و گیرنده های محیطی متفاوت و فعالی دارند.

 • رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا خبر داد

  ترافیک پرحجم در مسیر بازگشت از مرزهای سه‌گانه

  رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، بار بازگشت زوار اربعین حسینی از مرزهای سه‌گانه را پرحجم ارزیابی کرد و گفت: در صورت لزوم در ساعت مقرر(14) یک طرفه‌ شدن محور مهران به ایلام اجرا می‌شود.

 • بمناسبت 8 آبان روز نوجوان؛

  چگونه می توان از دوران پر از فراز و نشیب نوجوانی به سلامت عبور کرد؟

  چطور می توان از کودکی به نوجوانی مسیر را بی خطر طی کرد و همراه خوبی شد؟ نوجوانی دقیقا همین دوران است، دورانی که از رویاهای دوران کودکی پا می گذارید در حقایق دوران نوجوانی. رنگ دنیای اطراف در این روزها واقعی تر شده و پرسه زدن در افکار کودکی خنده دار می شود. والدین در این دوران با یک کودک همراه نیستند و تنها مقطعی است که پدر و مادر باید شدیدا با این تغییرات آشنا باشند و همراهی کنند. گاهی والدین به اشتباه سعی دارند با نوجوان شان مانند دوران کودکی اش رفتار کنند و او را کنترل کنند.

 • پیاده‌روی میلیونی جاماندگان قافله اربعین در تهران

  همانند سال‌های گذشته، تهرانی‌های جامانده از کوی دوست در هوای سرد پاییز، پیاده‌روی خود را از ساعت‌های اولیه صبحگاهی به مناسبت اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) به سمت حرم سیدالکریم (ع) آغاز کردند.

 • یک روانشناس در گفت‌و‌گو با جام‌جم‌آنلاین؛

  مرگ زمان نوجوانان در باتلاق فضای مجازی

  روانشناس و کارشناس تعلیم و تربیت گفت: طبق آمار بیان شده حدود 35 درصد از زمان افراد در چت‌روم‌ها، 28 درصد در بازی‌های اینترنتی، 30 درصد برای چک کردن پست‌ها و 25 درصد نیز به جستجوها در فضای مجازی اختصاص دارد.

 • یک روانشناس در گفت‌و‌گو با جام جم آنلاین،

  آشنایی خانواده ها با تغییرات دوران نوجوانی بسیار ضرورتی است

  دکتر مریم رامشت، روانشناس درباره رفتار والدین با نوجوانان خود تصریح کرد: بسیاری از خانواده‌ها با تحولات دوران نوجوانی آشنایی ندارند و این موضوع باعث درگیری شدید بین خانواده و نوجوان می‌شود، بنابراین خانواده باید نسبت به این تغییرات آشنایی کامل داشته باشند.

 • یک آسیب شناس در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  چرا نوجوانان امروزی درگیر بلوغ زودرس می‌شوند؟

  دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی در خصوص بلوغ زودرس در نوجوانان امروزی به جام جم آنلاین گفت: بلوغ مرز تکاملی عبور از کودکی به دوران رشد عقلی است که به دو نوع شرعی و عقلی تقسیم می شود . از آن جایی که بعد از عبور از مرز بلوغ، دختران و پسران به شناخت های جدی از مسائل جنسی و غرایز دست پیدا می‌کنند رسیدن به این مرحله و پیش از بلوغ و پس از بلوغ دوران بسیار حساسی است که خانواده ها و مربیان باید با دقت به نوجوانان اجازه دهند که از این مراحل عبور نمایند.

 • مسئول هیئت میثاق بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌و‌گو با جام جم آنلاین عنوان کرد:

  بسیج دانشجویی تشکلی پویا در حفظ و ترویج ارزش های انقلاب اسلامی است

  بسیج دانشجویی که متشکل از بدنه ای دانشجویی است، فارغ از جهت گیری های سیاسی جناحی در زمینه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و دیگر زمینه های مهم، هم صدا با مردم ورود می کند.

 • رئیس اداره سلامت نوجوان و جوانان وزارت بهداشت در گفت و گو با جام جم آنلاین؛

  فرزندان خود را در هنگام استفاده از فضای مجازی تنها نگذارید

  رئیس اداره سلامت نوجوان و جوانان وزارت بهداشت گفت: نوجوان خود را در هنگام استفاده از فضای مجازی تنها نگذارند و بر روی نحوه استفاده آنان از این دنیای گسترده نظارت کافی و دوستانه داشته باشند و همچنین نگذارید تکنولوژی و فضاهای مجازی فاصله ها را بیشتر کند.